دانلود داستان صوتی سیاوش

دانلود داستان صوتی سیاوش

 داستان صوتی سیاوش می تواند گزینه خوبی برای شنیدن داستان و پادکست در اوقات فراغت باشد.

داستان سیاوش یکی از پرمغزترین داستان های شاهنامه است. دکتر اسلامی ندوشن در کتاب مرگ و زندگی پهلوانان در شاهنامه می نویسد:” نمایندگان طبایع بشری از بهترین و بدترین در شاهنامه جمعند. ضحاک نمودار بدترین است و سیاوش جزو بهترین هاست و مرگش جنبه ای از علوّ روح انسانی را که تسلیم و ایثار محض باشد، نمایان می کند.”

اما چرا سیاوش جزو بهترین ها و یا در حقیقت بهترین شخصیت شاهنامه است؟  دلیل آن را میتوان در رفتار و کردار و اندیشۀ سیاوش جستجو کرد که چنان پیچیده در پاکی و مردانگی و پهلوانی است که هیچگاه به هیچ دلیلی ، راستی و پاکی و داد را حتی برای لحظه ای زیر پا نمی گذارد.  این داستان نشان می دهد که یک انسان چگونه می تواند همواره انسان باقی بماند و همچون مردان بزرگ زندگی کند.

سیاوش و آداب پهلوانی

داستان سیاوش را می توان تموّج اندیشه و روان آشتی جویانه ایرانی در پاسداشت حرمت نیکی، پاکی، داد، و پیمان دانست. این داستان به خوبی هرچه تمام، توانسته آداب پهلوانی و مردانگی را که همواره سرمشق و الگوی ایرانیان بوده است نشان دهد. سیاوش پاک ترین شخصیت شاهنامه است. پس والاترین اندیشه های ایرانی را باید در گفتار و کردار سیاوش جستجو کرد. و اگر دوست داریم آیین های پهلوانی ایرانی را بدانیم باید این داستان را بدانیم.

داستان صوتی سیاوش

آوانامه زیر به نثری شیرین و شیوا همراه با موسیقی به شما ایرانیان سراسر جهان پیشکش می گردد. سفارش می شود پس ازشنیدن این داستان، به سراغ شاهنامه فردوسی بزرگ بروید و این داستان را بااشعار زیبای استاد سخن بخوانید. آن گاه زیبایی های این داستان و بزرگی وعظمت  کار استاد فرزانۀ توس هرچه بیشتر بر ما نمایان می شود و آموزه هایآن بر دل و جان ما می نشیند. زیرا باور ایرانیان بر این است که هیچ اثری نمی تواند جای شاهنامه را بگیرد. این داستان را باید به زبان شعر فردوسی شنید. پس ، داستان سیاوش را با هم می شنویم. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
روز نوشته های کلانتر پفک؛ خاطره بازی با شتک

دانلود داستان صوتی سیاوش

راوی: بهنام بزرگمهر

    تهیه کننده: فرید حسینی

   زمان کل ۲ ساعت و ۱۲ دقیقه

download_large

دانلــــــود بخش اول (حجم: ۹٫۸MB)

دانلـــــود بخش دوم (حجم: ۸٫۳MB)

 

جشن چهارشنبه سوری ، نماد گذشتن سیاوش از آتش

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *