درآمد مدارس و اردوگاه‌های دانش‌آموزی به جیب چه کسی می‌رود؟

اردوهای  دانش آموزی  (2)مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نحوه درآمد زایی اماکن آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای در سال 93، این درآمدها کاملا اختصاصی و متعلق به اردوگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی و غیره است.

 مهدی علی اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که موضوع درآمدزایی در فعالیت‌های آموزشی و پرورشی را با استفاده از فضاهای آموزشی و پرورشی موجود دنبال می‌کنیم اظهار کرد: این درآمدها صرف برنامه‌های فرهنگی، هنری، آموزشی و پرورشی می‌شود.

 وی افزود: این امر طی هماهنگی و تعامل با بخش خصوصی، بانک‌ها، موسسات مختلف و همینطور در اختیار گذاشتن فضای موجود در اردوگاه‌ها و کانون‌ها به بخش خصوصی با رعایت ضوابط موجود امکان پذیر است و هم اکنون هم در برخی اردوگاه‌ها و مدارس دنبال می شود.

 مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در این صورت هم از فضای فیزیکی موجود به نحو احسن بهره برداری شده و هم درآمدی به دست می‌آید گفت: بر اساس مصوبه سال 93، این درآمدها کاملا اختصاصی است.

 وی ادامه داد: بر این اساس، هر مجموعه آموزشی و پرورشی درآمدی داشته باشد صد در صد متعلق به خودش است و می‌تواند طبق برنامه‌ریزی که انجام می‌دهد برای ترمیم، ساخت و مرمت فضاهای خود و سایر اقدامات فرهنگی لازم صرف کند.

 به گفته علی اکبرزاده، حرکت به سمت خودکفایی و درآمدزایی اردوگاه‌های دانش‌آموزی، کانون‌های فرهنگی-تربیتی، دارالقرآن‌ها و مراکز مشاوره از جمله رویکردهای اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی در سال 94 است.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
درخشش برق طلا بر سینه نوجوان ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *