درخشش نابغه ۱۱ ساله همدانی در بین بزرگان موسیقی

در شاخه تار‌نوازی هفتمین جشنواره موسیقی جوان که در هر سه گروه سنی «الف (10 تا 15)»، «ب (16تا 21 سال)» و «ج (22 تا 27 سال)» نوازندگانی چون مازیار آذرشب، پیمان اکبری، ستاره توحیدی، آرین طوفانی، روژان مشیری‌پور، محمدعلی نکیسایی، رضا ابراهیمی کلاریجانی، امیر احدی، آرمان توکلی، میثم ثقفی، مسعود خادمی اسلامی، خورشید دادبه، علی رضا عقیقی، هومن قنبری ایلخچی، گلناز خلیلی، گلشن دانش‌مزیان، محمد ذاکر حسین، شایسته ررفیعیان، کیارش روزبهانی، شاهین صفایی، معین مجتهدین‌یزدی و سینا کیشانی فراهانی حضور داشتند تارای 11 ساله همدانی موفق شد ضمن عنوان نخست در رده سنی خود به عنوان ستاره جشنواره هفتم معرفی شود.خبرنامه

  * اهدای جایزه دو میلیونی جشنواره توسط تارای همدانی به کودکان سرطانی

در آیین پایانی این جشنواره علی مرادخانی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حمید شاه آبادی، علی‌رضا پاشایی (سرپرست دفتر موسیقی)، هومان اسعدی و علی ترابی (دبیران جشنواره) و همچنین هنرمندانی چون حسین علیزاده، شهرام ناظری، رامبد صدیف، مجید کیانی، داریوش طلایی، کیخسرو پورناظری، صدیق تعریف، علی قمصری، سعید شریفیان، رشید وطن دوست، رازمیک اوهانیان و بسیاری از اهالی موسیقی حضور داشتند که تارا پیراینده جایزه خود و تندیس ستاره این جشنواره را از بزرگان موسیقی ایران دریافت کرد.

اتفاق جالب توجه این جشنواره اهدای دو میلیون تومان جایزه تارا به کودکان سرطانی بود که با عکس‌العمل بسیار ویژه معاون وزیر ارشاد، اساتید و بزرگان موسیقی ایران و همچنین حضار در تالار وحدت تهران همراه شده بود.

در پایان این مراسم علی مرادخانی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از اعطای جایزه ویژه‌ای به تارای 11 ساله همدانی خبر داده که تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نوجوان 13 ساله کوچکترین کاتب خط نستعلیق قرآن

* نابغه موسیقی همدان چشم‌انتظار هدیه و قول معاون وزیر ارشاد

تارای 11 ساله یکی از هزاران نخبگان همدانی است که در گوشه و گوشه پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین در رشته‌های مختلف حضور دارند و اینها گوشه‌ای از اتفاقاتی بود که جامعه خبری استان و حتی مسئولان دست‌اندرکار فرهنگ، ارشاد و هنر استان همدان هیچ اطلاعی از آن نداشته‌اند.

این هنرمند نابغه همدانی در مراسم ترحیم استاد شهناز که در اصفهان برگزار شد از سوی مسئولان ارشاد و موسیقی استان دعوت شده بود تا ضمن نقل مکان به این شهر مراحل فراگیری موسیقی و تار خود را در اصفهان و زیر نظر اساتید این استان پیگیر باشد.

همچنین به پیشنهاد مسئولان فرهنگی اصفهان تارا به عنوان میهمان ویژه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان که در مهرماه به میزبانی این شهر برگزار خواهد شد، دعوت شده است.

تارای 11 ساله وقتی از همدان نامی برده می‌شود با حس کودکانه خود همدانی بودنش را به رخ می‌کشد و موفقیت خود در رشته تار را مدیون خانم ستارزاده و فرشاد خزایی در همدان می‌داند.

این نابغه موسیقی همدان در حال حاضر زیر نظر محمدرضا لطفی و حسین علیزاده از اساتید برجسته و صاحب‌نام تار کشور تمرینات خود را انجام می‌دهد.

 خبرنامه

ظهور و کشف یک استعداد دیگر در عرصه هنر در استان همدان شاید فتح بابی باشد تا مسئولان فرهنگی همدان برای رشد و کمک در راه موفقیت این نوجوان 11 ساله که به اعتراف اساتید موسیقی ایران نابغه تارنوازی در ایران شناخته شده است کمر همت را ببندند تا شاهد مهاجرت و رفتن تاراها و امثال این هنرمندان از همدان به استان‌های دیگر نباشیم.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آغاز اردوی آمادگی تیم های ملی پینگ پنگ جوانان و نوجوانان دختر و پسر   

                                                                                                         منبع: خبرگزاری فارس

 

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “درخشش نابغه ۱۱ ساله همدانی در بین بزرگان موسیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *