, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بسیاری از مردم درباره کلان شهرهای ثروتمند و به ویژه شهر دبی ذهنیتی رویایی دارند آن ها این شهر هم چون بهشتی پر از ثروت، آسایش، فراوانی و ارزانی تصور می کنند اما این تصورات واقعیت چندانی ندارد. بهتر با هم به بعضی از تصورات اشتباه نگاه بیاندازیم.

دبی پایتخت میلیاردهاست

دبی.سایت نوجوان ها (1)

اما واقعیت چیز دیگری است در جهان ۵۰۰۰ نفر میلیاردر وجود دارد که تنها ۲۰ نفر آن ها در دبی زندگی می کنند در واقع اولین شهری که بیش ترین میلیاردر را دارد پکن است و دومین جایگاه به نیویورک تعلق دارد 

در دبی فقیری وجود ندارد

دبی.سایت نوجوان ها (2)

با توجه به وجود مهاجران و کارگران کشورهای دیگر در دبی بسیار با سختی در آن زندگی می کنند. حقوق ماهیانه یک کارگر حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است اما ارزان ترین بسته برای مکالمه تلفن همراه ۳۰ دلار است از این جهت بسیاری از کارگران با سختی و در یک اتاق کوچک زندگی می کنند بسیاری از آن ها در یک گروه ۵ نفره در یک اتاق به سر می برند. 

دبی بهترین شهر برای تربیت فرزندان است 

دبی.سایت نوجوان ها (3)

اکثر مهاجرانی که به دبی می روند به اجبار فرزندانشان در کشور خود باقی می گذارند زیرا هزینه تحصیل بسیار گران است. تحصیل در یک مدرسه دولتی برای ۱۱سال حدود ۱۰۰۰۰۰دلار هزینه دارد. علاوه بر این آب و هوای بسیار گرم بچه ها را مجبور می کند که همیشه بچه ها در فضای بسته و با تهویه مطبوع زندگی کنند. 

دبی یک کشور است

دبی.سایت نوجوان ها (4)

دبی کشور نیست بلکه شهری در کشور امارات متحده عربی است. در این کشور ۷ امارت مختلف وجود دارد که هرکدام به شیوه ای اداره می شوند اما دبی بیش ترین مهاجر را دارد. 

دبی کشوری اسلامی است و در آن مشروبات الکل فروخته نمی شود

دبی.سایت نوجوان ها (5)

در دبی به همه گردشگران و افراد غیر مسلمان با یک کارت مخصوص و ویزا گردشگری مشروب فروخته می شود و در همه هتل ها و کاباره ها و مراکز شب زنده داری مشروبات الکلی عرضه می شود. 

در دبی هیچ بیکاری وجود ندارد

دبی.سایت نوجوان ها (6)

این به این علت است که مهاجرانی که ویزا کار دارند در صورت بیکاری در مدت ۳۰ روز اخراج می شوند و به کشورشان برمی گردند و کارهای اصلی ویژه مردم محلی است 

دبی یک شهر بی نظیر از نظر زیستن است 

دبی.سایت نوجوان ها (7)

با توجه به حضور مهاجران از کشورهای مختلف، ساخت و سازهای انبوه، کمبود منابع آب شیرین، وجود بیش از حد اتومبیل و وضعیت آب و هوایی نمی توان به عنوان یک شهر جذاب زیست محیطی شناخت. 

گرما همیشگی دبی بسیار جذاب است 

دبی.سایت نوجوان ها (8)

هرچند در کشورهای دیگر شما چهار فصل کامل را دارید اما در دبی چنین نیست و در فصل تابستان گرما به ۴۸ درجه می رسد و گرد و غبار همیشگی، خورشید را خاکستری نشان می دهد البته از شهری که در میان بیابان ساخته شده انتظار دیگری نمی رود.

دبی تاریخی طولانی دارد 

دبی.سایت نوجوان ها (9)

دبی شهری بسیار جوان و بدون تاریخ است در سال ۱۹۷۱ امارات متحده عربی تشکیل شد و این شهر از آن تاریخ رو به پیشرفت گذاشت. 

پلیس دبی تنها از ماشین های لوکس استفاده می کند 

دبی.سایت نوجوان ها (10)

پلیس دبی نیز مانند شهرهای دیگر جهان از انواع ماشین های مختلف استفاده می کند اما چون بسیاری از مردم از ماشین های پر سرعت ورزشی استفاده می کنند پلیس نیز موظف شده است تا تعدادی از این ماشین ها را در اختیار داشته باشد 

همه چیز در دبی اتوماتیک است

دبی.سایت نوجوان ها (11)

در این جا همه مثل همه شهرهای دیگر دنیا فناوری پیشرفته وجود دارد و سیستم تهویه هوا در همه جا از اتومبیل ها گرفته تا هتل ها و فروشگاه ها دیده می شود اما یک سیستم ساده زه کشی در بسیاری از مناطق شهر وجود ندارد و یک باران ساده می تواند زندگی مردم را فلج کند. 

در دبی ، شیر و پلنگ به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند 

دبی.سایت نوجوان ها

نگهداری حیوانات وحشی در دبی ممنوع است و اگر کسی با یک شیر و یا پلنگ در خیابان دیده شود ۶ماه زندان و بین ۲۷۰۰تا ۱۳۸۰۰۰ دلار جریمه خواهد شد اما مردم در خانه از گربه ها نگهداری می کنند هرچند که بسیاری سگ ها را دوست ندارند.

در شهر دبی فقط آسمان خراش ها وجود دارند 

دبی.سایت نوجوان ها (12)

دبی شهر تضادهاست با آسمان خراش های ۱۶۳ طبقه، خانه های ویلای، آپارتمان های کوچک و حتی خانه های محقر، اما مردم محلی ترجیح می دهند در ویلاهایی زندگی کنند که هیچ همسایه ای ندارد.

ساکنان دبی اعراب هستند

دبی.سایت نوجوان ها (13)

فقط %۹ از اهلی دبی را اعراب محلی تشکیل می دهند ۹۱% باقیمانده غیر اعراب مهاجر هستند که به ترتیب هندی ها، پاکستانی و بنگلادشی ها بیش ترین آن ها هستند که اکثرا نیز کارگر ساختمانی هستند.

دبی ثروت خود را از نفت به دست آورده است

دبی.سایت نوجوان ها (14)

واقعیت این است که ثروت این شهر از راه تجارت آزاد بدست آمده نه فقط از راه فروش نفت.
 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید