درگیری اینترنتی ۲ نوجوان در مشهد

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی خبر داد:

1

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی گفت: عضویت در یکی از شبکه‌های اینترنتی و انتشار مطالب کذب، منجر به درگیری دو پسر نوجوان در مشهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید محسن عرفانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مادر پسر نوجوانی با تنظیم دادخواستی به پلیس فتا مراجعه کرد و خواستار رسیدگی به شکایت خود مبنی بر انتشار مطالب کذب و دروغین علیه پسرش در فضای مجازی شد.

وی افزود: شاکی در اظهارات اولیه خود به کارشناسان پلیس گفت مدتی پیش برای فرزندم اینترنت پرسرعت خریداری کردم و او با شور و شوق فراوان زمان زیادی را در این محیط سپری می‌کرد، اما روز گذشته در اثر درگیری فیزیکی با یکی از همسالان خود در مدرسه که علت آن هم انتشار مطالبی غیرواقعی در اینترنت بوده هر دو به شدت آسیب دیده‌اند.

این مسئول تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با رصد فضای مجازی و بررسی صفحه مربوطه که در یکی از شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده بود به صحت گفته‌های شاکی پی بردند و با احضار فرد ایجاد کننده صفحه مورد نظر که او نیز نوجوانی همسال پسر شاکی بود و رویارویی آنها با یکدیگر، هر دو از انتشار مطالبی که علیه هم نوشته بودند و منجر به دعوای فیزیکی بین یکدیگر شده بود پشیمان شدند؛ سپس با ارشاد کارشناسان پلیس فتا و اشاره به ماده قانونی جرایم رایانه‌ای، شاکی از شکایت خود صرف‌نظر کرد.

عرفانی به منظور آگاهی شهروندان از قانون مجازات جرایم رایانه‌ای گفت: طبق قانون مجازات جرایم رایانه‌ای و اینترنتی، هر کس به منظور تشویش اذهان عمومی مطالب کذبی را منتشر کند بسته به تشخیص مقام قضایی از 6 ماه تا 2 سال حبس در انتظار وی خواهد بود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزگار فداکار روستای سنجگان قم

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *