, ,
,

ساعت خواب.سایت نوجوان ها (1)خواب کافی و راحت بهترین دارو پوست است. با خواب کافی، تغذیه مناسب و مراقبت از پوست می توان از پیری زودرس آن جلوگیری کرد.
خواب یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها بر رو پوست است. در صورتی که به پوست خود زیاد برسید اما خواب کافی نداشته باشید نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت در این مقاله به ساعت های مناسبی که باید بخوابید تا از پوستی شفاف برخوردار شوید اشاره شده است.

بهترین ساعت خواب

شاید ساعت هایی که شما در خواب هستید بهترین زمان برای کمک به زیبایی پوست شما باشد زیرا هنگامی که می خوابید، متابولیسم یا سوخت و ساز بدن پایین می آید، در نتیجه ایجاد رادیکال های آزاد زیان بار پوستی کاهش می یابد به علاوه، شما در معرض آلودگی های محیطی یا تابش اشعه ماورا بنفش که به پوست آسیب می رساند نیز قرار ندارید و این که در هنگام شب بدن ما مجبور به حفاظت از پوست نیست و به جای آن می تواند بر روی بازسازی آسیب های روی پوست تمرکز کند.
برای داشتن پوستی زیبا و شفاف صرفا وفاداری به یک برنامه زمانی مشخص برای خواب در طول هفته کافی نیست و باید خواب شبانه مان در ساعت خاصی باشد . بهترین ساعت خواب برای حفظ شادابی پوست خوابیدن در ساعت ۱۱شب تا ۷ صبح است و کسانی که شب ها دیرتر یا زودتر از ۱۱ شب خوابیده و صبح ها نیز ساعت ۷ صبح بیدار نمی شوند، دچار افتادگی و پیری زودرس پوست می شوند.
اگر زمان شروع خواب شبانه ۲ یا ۳ ساعت تغییر کند حتی اگر مدت زمان خواب کافی باشد سلامت پوست تضمین نمی شود.

برای داشتن پوست شاداب قبل از خواب این نکات را رعایت کنید

یکی دیگر از مواردی که بر پوست صورت تاثیر می گذارد حالت خوابیدن است. از بدترین حالات خوابیدن شبانه که موجب تسریع پیری پوست می شود، خوابیدن روی صورت است که در این حالت پوست فشرده شده و گردش خون آن به اندازه کافی صورت نمی گیرد. بنابراین پوست صورت آسیب می بیند و چین می خورد و چین و چروک ها ایجاد می شود. از بهترین حالت های خواب که موجب حفظ طراوت پوست می شود، به پشت خوابیدن است، هنگام خواب ۲ بالش زیر سر خود بگذارید تا خون در جریان باشد.
صورتتان را قبل از خواب بشویید و لوازم آرایش را از روی آن پاک کنید و سعی کنید هر شب به مدت چند دقیقه به کمک انگشتانتان، مواد تمیزکننده مخصوص صورت را با حرکات دورانی به آن بمالید و سپس به خوبی آن را بشویید. این کار تاثیر زیادی در شفافیت پوست صورتتان دارد.

اشتباه بزرگ

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات اکثر افراد در مورد خواب، این است که فکر می‌کنند باید حتما شب ها زود به تخت خواب بروند و با وجود عدم خستگی به زور برای خوابیدن تلاش کنند. یادتان باشد این حالت بیش تر شبیه شنا کردن در خلاف جهت آب است و نه تنها به سلامتی شما کمک نمی‌کند بلکه این فشار به بدن به ضرر شما هم هست.
هورمونی در بدن هست که باعث خواب آلودگی می‌شود، این هورمون ملاتونین است که در مقابل روشنایی سرکوب می‌شود و در تاریکی ترشح آن زیاد‌تر است. این که ما تصور کنیم با تاریکی هوا باید بخوابیم و با طلوع خورشید بیدار شویم باور غلطی است. بدن انسان باید به خواب نیاز داشته باشد و کاملا احساس خستگی داشته باشید در غیر این صورت این خواب هیچ تاثیری نخواهد داشت.
برای حل این مشکل بهترین کار این است که شب ها هر وقت خسته شدید بخوابید ولی صبح ها سر ساعت مشخصی بیدار شوید. این پروسه مدتی زمان می‌برد اما کم کم بدن شما به ساعت خواب مشخصی عادت می‌کند. با این روش می‌توانید ساعت بیولوژیکی بدنتان را برای خواب مناسب تنظیم کنید. (ساعت بیولوژیکی بدن ناحیه‌ای کوچک در هیپوتالاموس مغز است که کنترل خواب و بیداری بدن را بر عهده دارد)
الودکتر

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید