با این خوراکی‌های بهاری وزن کم کنید!

کاهش وزن یکی از دغدغه هایی است که ممکن است با آن مواجه شوید. در سال گذشته به دلیل شیوع کرونا بسیاری از ما فعالیتی کمتر از پیش داشته ایم و احتمالا چندکیلویی وزن اضافه کرده ایم. البته کاهش وزن در کوتاه‌مدت اتفاق نمی افتد. اما اگر تصمیم گرفته اید ورزش کنید و فعالیت‌تان را افزایش بدهید می توانید مصرف این خوراکی ها را هم در برنامه‌تان قرار بدهید. این خوراکی ها به دلیل داشتن فیبر به شما در کاهش وزن کمک می کنند.

فصل بهار زمان مناسبی برای کاهش وزن است چون بسیاری از میوه ها و خوراکی هایی که در این فصل به دست می آیند فیبر دارند.

چطور فیبر به کاهش وزن کمک می کند؟

قبل از معرفی خوراکی ها بهتر است بدانید چطور فیبر باعث می شود وزن کاهش پیدا کند. فیبر، هضم نمی شود و در معده باقی می ماند، برای همین باعث می شود معده تا حدی پر بماند و ما احساس سیری کنیم و سراغ غذا نرویم. به همین سادگی‌‌‌!

اکنون سراغ معرفی این خوراکی های مفید می رویم.

کاهش وزن با مصرف سیب زمینی های تازه

سیب زمینی های تازه سرشار از فیبر و آب هستند. یک سیب زمینی متوسط چهار گرم فیبر دارد. پس می توانید سیب زمینی آب پز را وارد برنامه غذایی خود بکنید. برای اینکه غذایتان خوشمزه تر باشد می توانید پس از پختن سیب زمینی ها آنها را قطعه قطعه کنید و با روغن زیتون و ادویه مخلوط کنید.

کاهش وزن با مصرف سیب‌زمینی

نخود فرنگی

نخود فرنگی از آن خوراکی هایی خوشمزه است که در بهار می رسد و می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. هر فنجان نخودفرنگی هشت گرم فیبر دارد. نخود فرنگی را می توانید به انواع سوپ ها  سالادها اضافه کنید و به این ترتیب به راحتی آن را وارد برنامه غذایی خود کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
9 داستان از خوش شانس هایی که باعث کشف اختراعات جدید شدند

اسفناج تازه

غذاهایی که آب فراوان دارند کالری کمی دارند. اسفناج نیز آب فراوان دارد. جالب است بدانید سه فنجان اسفناج پخته شده فقط بیست واحد کالری دارد. اسفناج را نیز مانند نخودفرنگی می توانید به انواع سالادها اضافه کنید و یا با ترکیب آن با سایر خوراکی های سالم، ساندویچ درست کنید.

گیاهان تازه

سبزیجات تازه برگ‌دار یکی از گزینه های مناسب برای برنامه غذایی شما هستند. گیاهانی مثل جعفری، ریحان، گشنیز و ترخون را می توانید کنار غذایتان مصرف کنید و به روند کاهش وزن خود کمک کنید.

کاهش وزن با مصرف مارچوبه

کاهش وزن با مارچوبه

مارچوبه یک نوع سبزی بهاری است که فیبر کافی به بدن شما می رساند. علاوه بر آن، این گیاه سرشار از آهن است. یکی از دلایل خستگی و بی حالی مفرط در طول روز کمبود آهن است. بنابراین با مصرف مارچوبه هم فیبر دریافت می کنید و هم کمک می کنید خستگی مفرط‌تان از بین برود.

مارچوبه را مانند گیاهان دیگر می توانید آب‌پز کنید و همراه غذا مصرف کنید.

توت فرنگی

توت فرنگی هم از آن میوه های خوشمزه بهاری است که طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم از طرفداران این میوه هستید عالی است. چون توت فرنگی فیبر دارد و مصرف آن به برنامه کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

کاهش وزن با مصرف زردآلو

زردآلو

زردآلو هم یکی دیگر از میوه های پرطفدار است که حاوی فیبر است. یک فنجان زردآلوی برش خورده بیشتر از سه گرم فیبر دارد. پس مصرف آن را فراموش نکنید.

کاهش وزن با باقلا

با مصرف باقلا با یک تیر دونشان می زنید! باقلا هم فیبر و هم پروتئین دارد. ترکیب فیبر و پروتئین روند هضم غذا را کند می کند بنابراین دیرتر احساس گرسنگی خواهید کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ساخت حسگرهای بی سیم به اندازه نصف عرض یک تار مو

باقلا را هم می توانید همراه با برنج و هم به حالت آب پز شده مصرف کنید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *