, ,
,

پرسش

دختری ١٧ ساله هستم که به معلم فیزیک خودم (ایشون مرد هستن) علاقه پیدا کردم و جالب این که من هیچ وقت هیچ کمبودی توی زندگیم نداشتم و رابطم همیشه با خانوادم مخصوصا پدر و مادم عااالی بوده… من واقعا نمیدونم چرا به ایشون علاقه دارم ولی فکرو ذکرم شده ایشون .. و متاسفانه معلمم متاهل هستن و دو تا بچه هم دارن… خیلی این موضوع آزارم میده… یه راهکاری بهم بدین که فراموشش کنم.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

علاقمند شدن به دیگری حتی از نوعی که تو تجربه اش میکنی به این معنی نیست که فرد از محبت عاطفی در خانواده محروم باشد یا در ارتباطاتش با خانواده مشکلی داشته باشد. شاید همین تصور اشتباه باعث می شود که علاقمندی تو مسیرش به بیراهه برسد. مثل این تفکر که هر دوست داشتنی به ازدواج منجر شود که یک بیراهه است. به نظر من اول این اشتباهات را از ذهنت پاک کن و به خودت بگو من دانش آموزی هستم که معلمش را دوست دارد. این جمله ساده خودش میتواند در ایجاد حس متعادل تری در وجودت کمک کند. دوم اینکه این حس را با خودت مرور کن و آن را بپذیر که ممکن بود علاقمندی تو به فرد دیگری شکل میگرفت یا در آینده شکل بگیرد که لزوما همه آنها نمی توانند تمام حجم قلب و ذهنت را اشغال کنند و فقط بخشی از حس تو را درگیر می کنند. پذیرفتن این واقعیت گام بعدی است.

دیگر اینکه با خانواده ات در این باره و در مورد احساست صحبت کن. شنیدن نظرات آنها به ویژه وقتی که از اتفاقات مربوط به معلمت میگویی و آنها هم نظر و حس خودشان را میگویند باعث میشود که ناخودآگاه ذهنت از احساسهایی که بخشی از آنها ساخته و پرداخته خودش یعنی فکر تو هستند خارج شود و واقعیت ها ذهنت را درگیر کند.

نکته دیگر اینکه به صورت کلی همانطور که علاقمند شدن یک اتفاق شخصی است ترک آن هم کاملا شخصی است و به ویژگی های خودت ارتباط دارد. اما نباید انتظار  داشته باشی به صورت  ناگهانی این اتفاق رخ دهد همین قدر که تلاش میکنی با این موضوع واقعی تر برخورد کنی، با دیگران خصوصا خانواده در این باره صحبت کنی تا سهم منطق بیشتر از احساس در آن دخیل شود خیلی در ایجاد تعادل در احساست موفق خواهی شد و این علاقمندی میتواند تبدیل به تجربه ای شود که از دل آن بزرگتر شدی و یاد گرفتی چطور خودت احساست را در عین پذیرفتن در دستانت بگیری.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. 1 سال قبل

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بپرسم ما برای چی به این دنیا اومدیم؟؟
  اینو میدونم که ما تو این دنیا زندگی می کنیم که کامل بشیم و بعد به دنیای اصلی (اخرت) بریم ولی سوال من اینه که چرا اصلا افریده شدیم که بخوایم توی دو تا دنیا زندگی کنیم
  و این که اون هایی که می رن جهنم خب اگه از اول افریده نمی شدند تا بخوان توی این دنیا زندگی کنند و بعد به جهنم برند
  اینم می دونم که %۱۰۰ خدا به حضور ما نیاز نداره ولی برای چه مارا افرید که بعدا بخواد بهشت یا جهنم باشه؟؟
  اصلا شاید یکی اگه به دنیا نمیومد هم دنیا بهتر بود هم خودش جهنم نمی رفت

  واقعا دارم گیج می شم
  ۱۴ سالمه
  ممنون که جواب خواهید داد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید