دستبند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم

سیم برنجی

دم باریک

قفل مخصوص دستبند

شیوه ساخت

برای ساخت این دستبند زیبا شما نیاز به سیم مسی دارید چون سیم مسی از بقیه سیم ها لطیف تر است و برای ساخت این دستبند کاملا مناسب است. حدود 8 سانت از سیم را با دم باریک جدا کنید و کار را از یک سر سیم آغاز کنید. به وسیله دم باریک نوک سیم را گرد کنید و سیم را به دور خود حلقه کنید. تعداد حلقه ها معمولا سلیقه ای است. اما به طور معمول 2 یا 3 دور سیم را حلقه کنید کافیست.

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a8%d9%86%d8%af-5طرف مقابل سیم را نیز حلقه کنید و هر دو حلقه را در یک سمت به طرف بالا قرار دهید پس از آن به وسیله دم باریک وسط میله را خم کنید و دو طرف حلقه شده را به هم نزدیک کنید .

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a8%d9%86%d8%af-1در این مرحله قسمت بالای حلقه ها را مجددا به سمت مخالف خم کنید . از این گل به تعداد دور ساعد دستتان درست کنید و حلقه ها را در هم فرو کنید .

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a8%d9%86%d8%af-2از پشت خمیدگی ها را با دم باریک محکم کنید و دو سمت انتهایی آن ها را با قفل مخصوص دستبند به هم متصل کنید و از زیبایی دستبندتان لذت ببرید.

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a8%d9%86%d8%af-3

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انیمیشن جالب و دیدنی

دستبند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم

نخ الیافی ابریشمی

مروارید طلایی

دم باریک

قفل دستبند

زنجیر طلایی

شیوه ساخت

برای بافت این دستبند زیبا ابتدا 3 رشته نخ یک اندازه و بلند از الیاف ابریشمی برش بزنید. بلندی این رشته ها باید دو برابر دور ساعد دستتان باشد. سپس یک طرف آن را گره بزنید و از طرف دیگر شروع به بافت کنید. بهتر است برای بافت این گره را با میخ کوچکی به زمین متصل کنید تا بافت شما زیباتر شود. 4 گیس که بافتید یک عدد مروارید طلایی را از رشته سمت راست رد کنید و یک بافت جلو بروید. پس ازآن مهره دوم را از همان رشته رد کنید و محددا یک بافت جلو بروید. تعداد مرواریدها دلخواه است. اما بهتر است یک ردیف روی مچ دستتان را پر کند. ما در این جا 6 مروارید را در گیس بافت استفاده کردیم. پس از آن مجددا به بافت گیس به شکل ساده ادامه دهید. در انتها 2 دانه از زنجیر طلایی جدا کنید و به انتهای بافتتان آن را اضافه کنید تا بتوانید قفل دستبند را به آن متصل کنید. از زیبایی این دستبند در مجلس ها و جشن ها لذت ببرید.

دستبند (1)

دستبند (2)

دستبند (3)

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پخش مستند «تعزیه: اپرای ایرانی» از شبکه پرس تی‌وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *