,

یکی از مؤلفه‌های مهم در جذاب بودن یک منظره یا چشم انداز، درخشش رنگ‌های شادابی است که قلب بیننده را در سینه به تپش بیندازند. بی اغراق باید اعتراف نمود که رنگ‌ها، بخشی جدایی ناپذیر از زیبایی‌های دنیای پیرامون ما هستند که حتی تصور فقدان‌شان، بسیار سخت و دردناک است. اما ببینیم اگر دنیای اطراف‌مان در سیطره‌ی رنگی خاص باشد، مثلا دنیای صورتی آن وقت مناظر به چه شکلی درخواهند آمد؟

عکاس دنیای صورتی

اَلی جاردین (Ali Jardine)، عکاس جوانی است که دنیا را از زاویه‌ای دیگر به تصویر کشیده است. دنیای “اَلی”، مملو از رنگ‌های صورتی و بنفش شده که هر گوشه از تصویر را زیر بال و پر خود گرفته‌اند و زیبایی و لطافت‌شان را به رخ بیننده می‌کشند. این خانم عکاس خوش ذوق که ساکن کالیفرنیا است، از زمانی که اولین گوشی آیفون خود را در سال ۲۰۰۹ خریداری کرد، پا در عرصه‌ عکاسی نهاده و به خلق دنیایی روی آورد که همچون قصه‌ها و افسانه‌های پریان، جادویی و طلسم شده به نظر می‌رسد.

او از همان زمان می‌دانست که عکاسی با گوشی و تلفیق آن با هنر دیجیتال، مقوله‌ای است که دیگر به این سادگی‌ها از آن دست برنخواهد داشت. او هم اکنون  این راه را با گوشی جدید آیفون خود ادامه می‌دهد. اکنون عکاسی به دغدغه‌ زندگی او تبدیل شده و “اَلی” به خوبی از این نکته آگاه است که اکنون این هنر همچون سکوی پرتابی است که او را وارد دنیایی متفاوت کرده و وادارش می‌کند تا جلوه‌هایی دیگر از جهان اطرافش را به تصویر بکشد. انگیزه‌ای قوی تا از زاویه‌ای دیگر به اطراف نگریسته و همواره چشمانش را برای پیدا کردن سوژه‌های خاص و متفاوت باز نگاه دارد.

خانم جاردین اکثر آثار خود را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته و همچنین در بلاگ‌های معتبری همچون مجله‌ کیوسک (KIOSK magazine)، نشنال جئوگرافی آنلاین (National Geographic online)، مجله‌”Le Nouvel Observateur” و مجله‌ لِوِلد(Leveled Magazine) به چاپ رسانده است. او همچنین در ماه مارس ۲۰۱۲، نمایشگاهی از آثارش را در گالری سوهو (Soho) در نیویورک سیتی به نمایش گذارد. در سال ۲۰۱۳ و در گالری هنردیجیتال مک وورلد (Macworld)، دیگر بار جاردین حضوری موفق داشت. حضوری که جوایزی را نیز برای او، به ارمغان آورد. بخشی از دنیای صورتی این عکاس را ببینید .

دنیای آلی (1)
دنیای آلی (1)
دنیای آلی (2)
دنیای آلی (4)
دنیای آلی (5)
دنیای آلی (6)
دنیای آلی (7)
دنیای آلی (8)
دنیای آلی (9)
دنیای آلی (10)
دنیای آلی (11)
دنیای آلی (13)
دنیای آلی (12)
دنیای آلی (14)
دنیای آلی (15)
دنیای آلی (3)
برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید