, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها


کدام قسمت از دنیا سریعترین رشد جمعیت را دارد؟

613445810_2249c2d193_b

 تقریبا نیمی از جمعیت جهان در قاره آسیا زندگی می کنند .  این قاره ۳ میلیارد جمعیت مردم دنیا را در حال حاضر  در خود جای داده است و طبق پیش بینی هایی که انجام شده این رشد جمعیتی تا سه دهه آینده به همین منوال ادامه دارد .

Over-Population

 ۸ کشور اول که آمار رشد جمعیت زیادی را دارند و  تا سی سال آینده این رشد ادامه خواهد داشت به ترتیب هند  ، چین ، پاکستان ،نیجریه ، اتیوپی ، اندونزی ، آمریکا و بنگلادش هستند.

 images (2)

بالاترین درصد افراد مسن در کدام کشور زندگی می کنند؟

 images (4)

در دنیا ژاپن رکورد اول را در این مورد داراست.به طور معمول سن آقایان در ژاپن ۷۸ سال است و این سن معمولا در خانم ها ۸۵ سال است. در ژاپن شهری به نام اکیناوا جمعیتی ۱ میلیون نفری دارد و ۹۰۰ نفر در این شهر سن بالای صد سال دارند یا حداقل سنشان ۱۰۰ سال است.

 GuptaWellTo100SM

دانشمندان بر این عقیده هستند که دلیل عمر طولانی مردم اهل اکیناوا استفاده از محصولات سویا و استفاده زیاد از سبزیجات و میوه است. این مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند. بعد از این شهر مردم اوودا بیشترین آمار صد ساله ها را دارا هستند.این شهر کوچک جمعیت ۱۷۰۰ نفری دارد.

 art-Japan2-620x349

 قرن ها مردم این شهر در انزوا زندگی کرده اند و ازدواج ها همیشه به صورت فامیلی متعددی در بین شان صورت گرفته و شاید یکی از دلایل عمر بالایشان نداشتن بیماری های ژنتیکی باشد. بیشتر بیماری های ژنتیکی به دلیل ازدواج قوم های مختلف با یکدیگر است.

مردم کجای دنیا بیشتر از امراض و فقر رنج می برند؟

images (3)

poverty

مشکلات بیماری و فقر در تمام نقاط دنیا وجود دارد. اما بیشترین آمار فقر و بیماری در آفریقا و آسیا و مناطق اقیانوس آرام وجود دارد. کمبود آب ، مواد غذایی و پول بسیار رایج است و بیشتر از بیماری هایی مانند ایدز ، وبا و عفونت روده رنج می برند. در آمریکا  بر اساس آمارهای دولتی در حدود ۳۳ میلیون نفر در فقر زندگی را می گذرانند. از این جمعیت تقریبا ۱۲ میلیون را کودکان تشکیل می دهند و در حدود۳۵ میلیون نفر سن بالای ۶۵ سال و بالاتر دارند.

poverty-ball-and-chain-940px

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید