دوستم بی حجابه و زیاد پایبند به اعتقادات نیست

پرسش

سلام. 14 سالمه و عاشق یه دختر دوم دبیرستان شدم که توی کلاس ورزش باهاش آشنا شدم. نمیدونم چرا این حس رو بهش دارم. من با حجاب و مذهبی ام اما اون بی حجابه و زیاد پایبند به اعتقادات نیست. چیکار کنم؟ نمیدونم چجوری خودمو کنترل کنم؟ از طرفی دلم میخواد با هم ارتباط داشته باشیم اما نمیدونم چه جوری؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

می دانی که دوست داشتن های این چنینی چندان در سن تو غیرمعمول و یا غیر طبیعی نیست اما این خیلی خوب است که هر نوجوانی مثل تو پیش از اینکه به دوستی هایش دامن بزند به این نکته فکر کند که از طریق این دوستی به کجا می خواهد برسد و چه چیزی در انتظارش است. بنابراین به این توجهت در مورد تفاوت هایی که در مورد اعتقادات با هم دارید تبریک می گویم. این توجه موجب می شود تا حتی اگر دوستی بین شما افزایش پیدا کند تو از مسیری که پیش از این برگزیده بودی دور نشوی. اما در مجموع داشتن اعتقادات مشترک می تواند به دوستی های عمیق تری منجر شود.

برای اینکه بتوانی خیلی از مسیر دوستی دور نشوی و خودت را فرد وابسته ای نشان ندهی که دیگر نمی تواند بدون دوستش زندگی معمولی را دنبال کند، لازم است از همین ابتدا تعادل را در هر رفتاری رعایت کنی. برای مثال اگر بناست تماس تلفنی داشته باشی باید این تماس ها کوتاه و در زمان هایی منطقی مانند هر دور روز یک بار اتفاق بیفتد و هرگز زودتر از این نخواهی دست به این کار بزنی.

اگر هم هنوز رابطه دوستی شما روشن نشده خوب است از او هم بپرسی که آیا تمایل دارد با تو رابطه دوستی داشته باشد؟ اگر نظر او هم مثبت بود که مانند هر دوستی دیگری در حدی که به هیچ کدام شما لطمه ای نزند در مورد کارهای مشترکتان با هم حرف می زنید و اگر لازم باشد در زمینه های درسی و غیره به هم کمک می کنید. اما اگر نظر او منفی بود بهتر است به نظرش احترام بگذاری و به همین اندازه آشنایی که احتمالا در باشگاه یکدیگر را می بینید اکتفا کنی.

موفق باشی

کاربران عزیز 

شما می توانید سؤال خود را در کادر پایین صفحه تایپ نموده و یا از طریق ایمیل [email protected] ارسال بفرمایید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
من به هنر و کامپیوتر علاقه دارم. نمی دانم کدام را انتخاب کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *