, ,
,

doost

بیشتر اولیا و متولیان تربیتی از آن به عنوان همراه خطرناکی یاد می کنند که در کیف بیشتر دانش آموزان یافت می شود و می رود که سایه نابهنجار خود را بر سر معصومیت نوجوانان و محیط تحصیلی آنان بگستراند.

زنگ مدرسه که زده می شود، گوشی همراه خود را روشن کرده و با چند تن از دوستانش در گوشه خیابان جمع می شوند و با فعال کردن بلوتوث، فیلم ها و عکس هایی را با هم رد و بدل می کنند.

مسیر مدرسه تا منزل را با گوشی حرف می زند و گاهی هم پیامک هایی نه چندان مودبانه و حتی غیراخلاقی را دریافت و یا ارسال می کند. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت و گو با ایرنا گفت: هم اکنون طرح نظرسنجی در خصوص استفاده از تلفن همراه در بین دانش آموزان در مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.

سیدمحمد لنگری اظهار کرد: این نظرسنجی بر روی سایت آموزش و پرورش استان نیز قرار گرفته و تمامی اقشار از جمله دانش آموز، معلم، کارشناس و سایر گروه ها می توانند در آن شرکت کنند که نتایج این نظرسنجی تحلیل و اعلام خواهد شد.

وی آوردن تلفن همراه به کلاس درس توسط دانش آموزان را ممنوع خواند و گفت: ضرورتی برای همراه داشتن تلفن همراه از سوی دانش آموزان وجود ندارد چرا که در مدارس تلفن ثابت برای برقراری ارتباط بین دانش آموزان و والدین در مواقع نیاز فراهم است.

لنگری اظهار کرد: بیشتر اوقات دانش آموزان در کلاس درس سپری می شود و تنها چند زنگ تفریح کوتاه دارند که این امر نیز نشان می دهد که تلفن همراه در مدرسه ضرورتی ندارد. 

وی افزود: هم اکنون برخی از دانش آموزان از تلفن همراه به صورت مخفیانه استفاده می کنند که معلمان و مدیران مدارس از این امر گلایه دارند و برخی اوقات دانش آموزان را نیز نصیحت و یا توبیخ می کنند. 

وی با بیان اینکه امکان بازرسی تمام دانش آموزان نیز برای جلوگیری از بردن تلفن همراه به مدارس وجود ندارد، گفت: اولیای دانش آموزان باید این مسایل را جدی بگیرند و به تعلیم و تربیت فرزندان خود در مدرسه بیشتر اهمیت دهند. 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به فضای آموزشی مدارس، افزود: استفاده از تلفن همراه در مدارس غیرضروری است و موجب حواس پرتی دانش آموزان می شود.

لنگری گفت: در عمده مدارس اینترت و رایانه نیز وجود دارد و دانش آموزان می توانند زیر نظر معلمان و مربیان از آن استفاده کنند ولی بر تلفن های همراه هیچ نظارتی وجود ندارد. 

وی افزود: با توجه به پیشرفت هایی که در فناوری های ارتباطی وجود دارد استفاده از این ادوات قابل کنترل نیست لذا باید نسبت به استفاده کودکان و نوجوانان از آن توجه بیشتری کرده و آنان را به استفاده درست از این وسایل راهنمایی کنیم. 

منبع : ایرنا

 

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید