, ,
,

دیپلم کودکیاری

اگثر مردم به دوران متوسطه که می رسند برای انتخاب رشته مناسب و گرفتن دیپلم سر در گم هستند. اولین کاری که باید کرد این است که علایق خود را مورد بررسی قرار دهید و در قدم دوم راجع به دیپلم ها و رشته های مختلفی که در حیطه علاقه شما است باید تحقیق کنید.

دیپلم کودکیاری هم اطلاعاتی دارد که میتوان در اخیار شما عزیزان گذاشت.

کودکیاری شاخه ای از رشته های فنی و حرفه ای است. بنابراین دانش آموزان این رشته، طی۲ سال تحصیلی یعنی سال دوم متوسطه و سوم متوسطه موفق به دریافت دیپلم کودکیاری می شوند.

دیپلم هایی که در هنرستان گرفته می شود مانند دیپلم کودکیاری بیشتر برای کسانی است که علاقه به کارهای عملی و کار آموزی در آنها بیشتر از تئوری است.

کسانی که دیپلم هنرستان می گیرند به دلیل اینکه دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند نمی توانند مستقیما برای دوره کارشناسی (لیسانس) در دانشگاهها اقدام نمایند بلکه باید ابتدا دوره کاردانی (فوق دیپلم) را در دانشگاهها ابگدرانند و سپس برای دوره ی کارشناسی اقدام نمایند.

می دانیم که رشته کودکیاری از آنجایی که با کودکان سرو کار دارند بنا به اهمیت دوره کودکی و اثر پذیری کودکان و … رشته بسیار حساسی است.

کسانی که علاقه به این رشته مهم و حساس دارند با درس هایی که بسیار بسیار مرتبط با کودک و رشد کودک و محیط اطرافش دارد آشنا می شوند.

در سال تحصیلی دوم متوسطه:۳۴ واحد که ۳۰ واحد نظری و ۴ واحد عملی

در سال تحصیلی سوم متوسطه:۳۲ واحد که ۲۱ واحد نظری و ۱۱ واحد عملی

را میگدرانند و در آخر موفق به گرفتن دیپلم کودکیاری می شوند.

معرفی رشته کودکیاری هنرستان ها             

کتاب های رشته کودکیاری

شغل های رشته فنی حرفه ای

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید