رفتارهای پرخطر نوجوانان را تهدید می‌کند

مدیر کل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: از مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های حساس بلوغ نوجوانان و جوانان مخاطره‌ جویی و خطرپذیری است که رفتارهای پرخطر بسیای از نوجوانان و جوانان را تهدید می‌کند.

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، نادر منصورکیایی در آیین اختتامیه سومین جشنواره نوجوان سالم استان فارس در سخنانی اظهار داشت: رفتارهای پرخطر دروازه‌ای برای آسیب‌های اجتماعی است و در این راستا اگر نوجوانان مهارت‌های لازم را با کمک والدین و مربیان امور تربیتی فرا گیرند بسیاری از معضل‌های اجتماعی برطرف می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتیاد سوء مصرف مواد و داروهای آرام‌بخش و اضطراب از دیگر عوامل رفتارهای پرخطر نزد نوجوانان است که باید مسئولان و متولیان امور فرهنگی و تربیتی با ارائه راهکار مناسب به مقابله با آسیب‌های اجتماعی گام بردارند.

nojavanha
مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: نقش کلیدی آموزش و پرورش در مقابله با رفتارهای پرخطر و مخاطره‌آمیز نوجوانان، فعالیت در مدارس برای مهارت‌اندوزی دانش‌آموزان در قالب فعالیت‌های نمایشی، توزیع بسته‌های فرهنگی و ایجاد نهضت فرهنگی در مدارس است.
کیایی بیان داشت: قلیان نکشیدن والدین در مقابل فرزندان خود، پیوستن فروشندگان مواد دخانی به نهضت فرهنگی، اجرای قانون منع فروش مواد دخانی به افراد زیر 18 سال و نیز اطلاع‌رسانی خطرات مواد مخدر از سوی رسانه‌ها از دیگر عوامل مقابله با رفتارهای پرخطر و معضل آسیب‌های اجتماعی است که باید در نظام آموزشی و تربیتی نهادینه شود.
وی با اشاره به اینکه اجرای نظام غربال‌گری افراد در معرض خطر باید به صورت هوشمند از سوی آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌ها و متولیان فرهنگی و تربتیی اجرا شود، افزود: استقرار نظام مراقبت‌های اجتماعی کودکان امری ضروری است که در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با راه‌اندازی نهضت‌های فرهنگی در مدارس نقش تعیین کننده‌ای دارد.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تفاهم نامه دو وزارتخانه به منظور هوشمندسازی مدارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *