رمانی ویژه نوجوانان در بازار نشر

novel.nojavahaبه گزارش روز سه شنبه ایرنا، این کتاب، داستان نوجوانانی است که برای کمک به دوستی که پدر بزرگش بیمار است به دنبال او می روند و اتفاقاتی ترسناک رقم می خورد و در نهایت، داستان به آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ملت ایران گره می خورد.

این اثر، دارای داستانی پرماجرا است و فضای آن، تفاوت های زیادی با سایر رمان های نوجوان دارد، داستانی غیرقابل پیش بینی که به جنگ ختم می شود.

ویژگی اصلی موضوع این رمان، پرداختی جدید از زاویه ای تازه به مضمون جنگ است که با ظرافت تمام در توصیف ها و صحنه پردازی ها، داستان را به سمت جنگ سوق می دهد و خواننده را در عین غافلگیری با خود همراه می کند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شخصیت های درگیر در داستان رمان «هیچ کس جرئتش را ندارد» در رده های سنی نوجوان هستند که این نکته عامل مهمی برای جذب مخاطب این سن است.

در خلاصه ای از این رمان می خوانیم: یک روز که در میدان گاهی وسط قلعه بازی می کردیم، یک سنگ بزرگ از بالای بام قلعه افتاد وسط ما و شانس آوردیم که بلایی سر کسی نیامد. اول فکر کردیم قسمتی از دیوار قلعه خراب شده و ریخته، اما دیوارها سالم بود و سنگ هم از جنس دیوار نبود.

معلوم بود آن را از جای دیگری آورده اند و انداخته اند روی سر ما. همه خیلی ترسیدیم. زود به خانه هایمان رفتیم و خبر افتادن سنگ را به بزرگ ترهایمان رساندیم. همان روز چند نفر رفتند و سنگ را از نزدیک دیدند. آن طور که می گفتند، بعد از دیدن سنگ رفته بودند روی پشت بام قلعه تا بفهمند چه کسی سنگ را انداخته و آن جا روی کف کاه گلی بام چند جای سم دیده بودند.

کتاب «هیچ کس جراتش را ندارد»، از مجموعه رمان نوجوان امروز برای گروه سنی (دوره اول و دوم متوسطه) در 142 صفحه با شمارگان 10 هزار نسخه و قیمت 35 هزار ریال توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان چاپ شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رمان "عاشقانه های یونس در شکم ماهی"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *