روزنوشته های کلانتر پفک (۲۸)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

یاسمن رضاییان:

پفکِ موافق با فضای مجازی

پفکِ موافق با فضای مجازی.سایت نوجوان ها (1)داشتیم با غلطک در طول خیابان قدم می زدیم که یک دفعه غلطک – طبق روال همیشه اش که غر می زند – گفت: «بیا، نگاه کن! همه سرشان توی گوشی است. معلوم نیست آن تو چه خبر است. یک دفعه یکی از همین آدم های محو در گوشی، دم مرا لگد کرد. میو هم که کردم گفت: وااااای، چته، ترسیدم. گفتم: ببخشید که من حواسم نبود و دمم را زیر پای شما گذاشتم. عذرخواهی بلند بالا می کنم از شما! البته هیچی از حرف هایم را نفهمید چون دوباره سرش را انداخت توی گوشی و راهش را کشید و رفت.»

اوفی کردم و گفتم: «غلطک، می دانی چرا این مشکلات برای تو پیش می آید؟ مثلا چرا هیچ وقت هیچ کس دم مرا لگد نمی کند؟ برای اینکه تو همیشه غر می زنی و انرژی های منفی را جذب می کنی. کمی زوایه دیدت را تغییر بده تا ببینی اوضاع اینطورها که فکر می کنی بد نیست.»
غلطک که انگار هنوز قانع نشده بود گفت: «اصلا بگو ببینم، آنها توی گوشی هایشان چه دارند که یکسره محوش هستند؟‌»

لبخند ملیحی زدم و گفتم: «اتفاقا آن تو چیزهای خوب و جالبی وجود دارد. من خودم از وقتی وارد فضای مجازی شدم متوجه شده ام که این فضا خیلی جذاب است و آدم دلش نمی خواهد از آن دل بکند.»

اینجا بود که غلطک چشم هایش را گرد و قلنبه کرد و گفت: «کلانتر، یعنی می گویی با آنها موافقی؟»

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایرج زبردست (رباعی سرای معاصر)

گلویم را صاف کردم و گفتم: «ببین، من گربه ای منطقی هستم. از آنها نیستم که بگویم فضای مجازی را تعطیل کنید و بروید دنبال کارتان. چون خودم می دانم چقدر جذاب است. اما می گویم باید به اندازه در آن باشیم. مثلا برای خودم برنامه ریخته ام که روزی 2 ساعت در آن بگردم؛ حتی اگر دارم مقاله های مفید می خوانم یا بازی های هیجان انگیز انجام می دهم. راستش خودم خطرش را حس کرده ام که اگر حواسم به زمان نباشد همه وقتم در فضای مجازی از دست می رود.»

بعد برای اینکه صدایش را در آورم گفتم: «اتفاقا یک بازی جدید ماجراجویی روی تبلت نصب کرده ام. عصرها که به خانه می روم کمی بازی می کنم.» و بعد ریز و یواشکی خندیدم. غلطک که دیگر چشم هایش داشت از حدقه بیرون می زد گفت: «پفک!!!» گفتم: «بازی های مجازی خیلی هم خوب هستند، ذهن آدم را باز می کنند. اما به شرطی که…» سرش را تکان داد و گفت: «‌بله، اندازه باشد!» گفتم: «عصر، عصر تکنولوژی و فضای مجازی است؛ نمی شود که از این چیزها عقب ماند.»

نتیجه می گیریم: کلانتر پفک یک گربه منطقی و موافق فضای مجازی است. او می گوید نباید استفاده از فضای مجازی را به کل تعطیل کرد اما باید با برنامه و زمانبندی مشخص در این فضا بود. پیشنهاد می شود مثل کلانتر پفک برای فعالیت در فضای مجازی زمانی مشخص تعیین کنید تا از کارهای دیگرتان هم عقب نمانید.

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *