روستای صخره ای کندوان

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

 کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌ است که به‌ دلیل شکل خانه‌های آن که به‌ مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند است.

عسل از مهم‌ترین سوغات این روستا است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت بی‌ نظیر آن شده‌ است. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر در ترکیه و آمریکا کسی در کاپادوکیه و داکوتا زندگی نمی‌کند. کندوان روستایی است بنا شده در صخره که سنگ ها تنها سازه این دهکده را تشکیل می‌دهند. خانه‌ها هرمی شکل هستند و برای دام‌ها نیز حفره‌هایی در سنگ‌ها بنا شده‌است.

کندوان منطقه‌ای ییلاقی از رشته کوه‌های سهند است که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به آن جا می‌کشاند. چشمه آب معدنی کندوان نیز یکی از جاذبه‌های این روستای ۶ هزار ساله محسوب می‌شود. آب این چشمه با کمترین درصد سنگینی برای درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مفید است.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برادران گریم در گذر زمان

1 thoughts on “روستای صخره ای کندوان

  1. hiva میگوید:

    منتا به حال به این جا نرفته ام ولی به نظر خیلی جای زیبایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *