روشن کردن آتش (۲)

 اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان هااردو-Miorcani_flint


پیرو آموزش های قبل در خصوص روشن کردن آتش، قصد داریم در این بخش نیز دو روش دیگردست یابی به آتش در اردو ها را به شما آموزش دهیم .

 

سنگ آتش زن :

شاخه های باریک درختان، پوست درختان، چوب های باریک از درختان خشک، برگ های نخل، برگ های سوزنی درختان کاج و علف های خشک. (آن ها را قبل از این که داخل آتش بیاندازید کاملاً قطعه قطعه و ریز کنید.) از معمولی ترین مواد آتش گیرنده ی موجود در طبیعت چوب‌های پوسیده هستند.

این چوب های پوسیده را حتی در آب و هوای مرطوب با ضربه زدن به قسمت های خارجی تنه پوسیده درختان به وسیله چاقو، عصا، و یا حتی دستانتان تهیه کنید. پوست درخت اردونخل حاوی صمغی است که به راحتی آتش می گیرد. هر کدام از این مواد را که تهیه کردید مقداری روی هم انباشته کنید . دو سنگ صاف را بیابید و تا حد امکان دست های تان را نزدیک خاشک نگهدارید سپس دو سنگ را به هم بزنید تا از جرقه ای که مابین آن ها ایجاد می شود شاخه های نازک آتش بگیرد . کمی بعد خواهید دید آتش مطبوعی ایجاد خواهد شد .

روش اصطکاکی 2:

یک تکه تخته صاف را زیر قرار دهید سپس با یک وسیله نوک تیز که می توانید از یک شاخه درخت که نوک آن را تراش داده و مخروطی کنید . پس ازآن شیاری روی تخته ایجاد کرده و با هل دادن چوب میله ای روی شیار همراه با ضربه زدن اصطحکاک ایجاد کنید و تراشه های چوب را بیرون تخته بریزید اصطکاک بین ذرات جدا شده از شیار چوب باعث افزایش دما و آتش گرفتن چوب می شود . اگر مقداری برگ خشک و شاخه های نازک خشک هم زیر تخته قرار دهید میزان آتش بیشتر خواهد شد .  

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
۷ اپلیکیشن برای تسهیل برنامه ریزی سفر

اردو

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *