,

جشنواره قصه گوییدر آیین ویژه‌ای از ۱۷ عنوان کتاب «سیمرغ قصه‌های ایران» و نخستین جلد فرهنگ قصه شناسی یلدا هم‌زمان با برگزاری هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کرمانشاه رونمایی شد.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایسنا، این آثار حاصل سال‌ها تلاش و پژوهش در حوزه‌ی جمع‌آوری قصه‌های ایرانی در شهرها و روستاهای ایران از سوی کانون و تعداد زیادی از متخصصان و پژوهشگران ادبیات است و قرار است انتشار آن همچنان ادامه پیدا کند.

در همین زمینه و در حاشیه‌ی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی که با حضور ۵۹ قصه‌گوی برگزیده ایرانی و ۱۲ قصه‌گوی برتر بین‌المللی در کرمانشاه برگزار شد، در آیین ویژه‌ای با عنوان جنگ شبانه این آثار به صورت رسمی به شرکت‌کنندگان معرفی شد و محمد میرکیانی، نویسنده و قصه‌نویس مطرح کشور و صاحب کتاب «قصه‌ ما مثل شد» به عنوان مروج ملی قصه‌گویی سخنرانی کرد.

این آیین که علیرضا حاجیان‌زاده، مدیرعامل و مسئولان کانون و شرکت‌کنندگان در جشنواره حضور داشتند برنامه‌های شاد و متنوعی به افتخار مهمانان داخلی و خارجی مانند موسیقی سنتی کردی، موسیقی چند نفر از مربیان برگزیده جشنواره، قصه‌گویی یک دختر ۹ ساله، نقالی شاهنامه و رقص کردی اجرا شد.

در پایان این مراسم از ۱۷ عنوان کتاب «سیمرغ قصه‌های ایران» و نخستین جلد فرهنگ قصه شناسی یلدا رونمایی شد.

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟