کودکی که از نقصش برای شهرت استفاده کرد 

زال بودن

زال بودن

زال بودن  همان چیزی  است که به آلبینیسم مشهور است. آلبینیسم، نقصی مادرزادی است که باعث می شود رنگ دانه های مو و چشم از بین بروند.  این افراد با موهایی سفید در سر و بدن و چشم هایی ضعیف در برابر نور متولد می شوند. هرچند که این افراد به غیر از این که در برابر سرطان پوست آسیب پذیر هستند، هیچ فرق دیگری با بقیه مردم نمی کنند. اما گاهی در جوامع مختلف مورد پذیرش قرار نمی گیرند. هم چنان که در شاهنامه نیز به تولد زال پدر رستم و نگرانی پدرش از این نوزاد اشاره شده است.

زندگی نامه الیاس

الیاس 5 ساله نیز که در انگلستان متولد شده است؛چنین مشکلی دارد .او گاهی در بین همسالان خود مورد سوال قرار می گیرد و همین باعث شده بود که او اعتماد به نفسش را از دست بدهد. اما والدینش سعی می کردند تا به او بفهمانند که به غیر رنگ موها، او با بقیه هیچ فرقی ندارد. آن ها به او حیواناتی را نشان دادند که دچار آلبینیسم بودند و حتی او را به دیدار کسانی بردند که چنین وضعیتی داشتند. آن هاسعی دارندتا بهاو بفهمد تنها کسی نیست که چنین موهایی دارد.

فعالیت در مدلینگ

این تلاش آن ها به این منجر شد که شرکت های عکاسی مدلینگ توجه خاصی به الیاس نشان دادند. اکنون او مدلی موفق برای لباس های بچه گانه است.الیاس دیگر از وضعیت و تفاوت خود خجالت نمی کشد.
البته الیاس کودکی خوش شانس است که در خانواده ای متولد شده است که به او توجه می کنند؛ و می تواند با مراقبت از پوستش زندگی سالمی داشته باشد. اما در بسیاری از کشورها مانند کشورهای جنوب آفریقا که سیاه پوست هستند واکنش منفی نسبت به این پدید ه زیاد است.

در کشورهای غربی از هر 17000 نفر یک نفر با نقص آلبینیسم به دنیا می آید. این افراد ممکن است مشکلاتی مانند عدم اعتماد به نفس، آزار از طرف همسالان و یا پیدا نکردن همسر مواجه شوند، اما در کشورهایی مانند تانزانیا و زیمباوه با توجه به اعتقادات خرافی که وجود دارد این افراد ممکن است مورد آزارهای زیاد و حتی قتل واقع شوند.

زال بودن زال بودن

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ویدیویی حیرت‌انگیز از آبشار آنجل، بلندترین آبشار دنیا

‫1 نظر ارسال شده در “کودکی که از نقصش برای شهرت استفاده کرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *