, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

هر چند که دفع زباله ها برای همه ایجاد نگرانی می کند و همه شهرها به دنبال مکانی هستند که زباله هایشان را به شکل کم خطری دفع کنند و یا بازیافت نمایند زیرا در محل دفن زباله بین ۳۰ تا ۳۰۰ هکتار از زمین ها آلوده می شوند اما این بار دفن زباله ها اثرات مثبتی ایجاد کرده است و خودش تبدیل به گنجی عظیم شده است.

تبدبل زباله به جنگل.سایت نوجوان ها (1)

در سال ۱۹۹۷ کشور کاستاریکا توافق کرد که یک شرکت آبمیوه پوست پرتقال هایی را که استفاده کرده است، در منطقه ای حفاظت شده دفن نماید. این پیشنهاد دو پژوهشگر بود تا این شرکت پوست های پرتقال را در بخشی از زمین های پارک حفاظت شده که پوشش گیاهی خود را از دست داده بود، دفن نماید. این بخش از پارک خاکی داشت که در عمل برای رویش گیاهان مناسب نبود.

تبدبل زباله به جنگل.سایت نوجوان ها (2)

 این شرکت بیش از ۱۲۰۰۰ تن تفاله میوه را بر روی گستره ۳ هکتاری پارک ریخت اما در میانه راه شرکت های رقیب به شکایت از این کار پرداختند و به بهانه آلودگی محیط و ایجاد پشه باعث شدند تا دادگاهی رای به توقف کار دهد اما پوست ها و تفاله ها بر روی زمین باقی ماندند. 

تبدبل زباله به جنگل.سایت نوجوان ها (3)

در سال ۲۰۱۴ محققان برای بررسی نتیجه کار به منطقه برگشتند و با کمال تعجب متوجه غنی شدن خاک این منطقه شدند. افزایش ۱۷۶ درصدی پوشش گیاهی و افزایش مواد مغذی خاک نتیجه این کار بود.

تبدبل زباله به جنگل.سایت نوجوان ها (4)

این طرح نشان داد که اگر زباله به شکل علمی و در مکانی درست قرار بگیرد، علاوه بر این که باعث نابودی محیط زیست نمی شود بلکه می تواند به محیط اطرافش زندگی نیز ببخشد.

تبدبل زباله به جنگل.سایت نوجوان ها (5)

تبدبل زباله به جنگل.سایت نوجوان ها (6)

 
 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید