,

تصور زندگی کردن با عضوی از بدن که ناقص باشد بسیار دشوار است اما در دنیای امروز افراد بسیاری هستند که به دلایل ژنتیکی از بدو تولد با وجود ناقص بودن عضو حساسی در بدنشان زندگی شیرینی را تجربه می کنند و دست از تلاش برنمی دارند. همه ی آن ها یک ویژگی دارند و آن این که با وجود نقص عضو، دست از تلاش بر نداشته اند و به صورت عادی از لذت های خداوند بهره مند می شوند.

 

خانم ملک ۲۴ ساله از دانمارک

 

ایشان از ناحیه یک دست و هر دو پا دچار نقص عضو هستند اما به راحتی آشپزی و خانه داری می کند و با کمک همسرش زندگی بسیار خوبی را در کنار فرزند شیر خوارش می گذراند. به عقیده او انسان در هر شرایطی با توکل به خواست خداوند می تواند از زندگی لذت ببرد و همواره شکر خداوند را به جا آورد.

زندگی با نقص عضو

وندی ۳۱ ساله از لس آنجلس

متاسفانه به دلیل اعتیاد مادرش از بدو تولد از ناحیه هر دو دست و پاها دچار نقص عضو دائمی شد اما این نقص باعث نشد که او دست از تلاش و مداومت بردارد بنابراین به طور منظم به مدرسه رفت و با کمک دهانش می نوشت.

او اکنون در کنار همسر و دو فرزندش که اولی ۶ ساله و دومی ۸ ماهه است، زندگی پر تلاشی دارد و معتقد است تحت هیچ شرایطی حاضر نیست دست از تلاش بردارد و با همین وضع احساس خوشبختی می کند و هرگز معلولیت او باعث ناامیدیش در زندگی نشده است.

زندگی با نقص عضو

جویان رومبو

او با پدر و مادر فقیرش در یکی از روستاهای کشور پرو زندگی می کند. او با بیماری سندروم نادر بدون دست و پا متولد شد. یک خبرنگار هنگامی که با او روبه رو شد تصمیم گرفت داستان او را از تلویزیون پخش کند و با عنایت خداوند این فیلم مورد توجه یکی از پزشکان علاقه مند پایتخت قرار گرفت. دکتر لوئیس روبیو در نظر دارد با انجام یک عمل جراحی به همراه یک تیم پزشکی کاشت بازوی مصنوعی را روی این دختر انجام دهد. او معتقد است که می تواند توسط سیگنال هایی که از عضلات سینه ای کنترل می شود او را مورد جراحی و پیوند اعضا قرار داد.  

زندگی شاد با بدنی  ناقص  (2)

این دختر با وجود عارضه ای به این عظمت هنوز هم لبخند بر لب دارد. او به راحتی و با استفاده از قدرت شانه هایش مداد را در بین شانه هایش گرفته و می نویسد و حتی نقاشی می کند. او به وسیله شانه هایش قاشق را به دهان برده و غذا می خورد. او همچنین بسیار ماهرانه از پله ها به وسیله ماهیچه های پشت گردنش بالا می رود و با اسباب بازی هایش بازی می کند.   

زندگی با نقص عضو

زندگی با نقص عضو

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید