,

نوجوان بودن سخت است. یعنی دوران نوجوانی یکی از سخت‌ترین مراحل زندگی هر انسانی است چون دیگران از شما انتظار دارند تا در مسائل مختلف عالی باشید و کامل! مثلا در مدرسه، ورزش، کارهای خانه و…

این قضیه به «کمال» بر می گردد. کمال موضوعی است که تقریبا همه در زندگیشان به دنبال آن هستند. اما هیچ کس به آن نمی‌رسد! چرا؟ در ادامه متوجه می شوید.

تلاش برای عالی بودن و رسیدن به حد کمال در هر کاری روش خوبی برای بهترین بودن در دوران بزرگسالی است. اما در هرحال باید به یاد داشته باشید که رسیدن به کمال واقعی غیرممکن است. آنچه اهمیت دارد، تلاش برای بهتر شدن است. مهم‌تر از آن، داشتن اعتماد به نفس کافی برای دنبال کردن رویاهایتان است.

برای این کار کافی است به پیشنهادات ما در این مطلب توجه کنید:

آنچه را که از نظر شما «حد کمال و عالی بودن» تلقی می‌شود بنویسید

زندگی کامل

این لیست می‌تواند شامل اهداف، برنامه‌های زندگی و… باشد. رسیدن به زندگی کامل و کمال واقعی وقتی حاصل می‌شود که هیچ ‌وقت هیچ اشتباهی رخ ندهد و همه چیز فوق‌العاده باشد که البته غیر ممکن است. اما شما با اهمیت دادن به آرزوها و امیالتان می توانید به آن نزدیک شوید. هر روز نسبت به دیروز بهتر شوید و از لحظاتتان لذت ببرید. وقتی یک روز فوق‌العاده را در ذهنتان تصور می‌کنید، چه کسانی را می‌بینید؟ چه می‌بینید؟ درحال انجام چه کاری هستید؟ و کجا هستید؟

روی اموری تمرکز کنید که در کنترل شما هستند. مثل درستان، اهداف کاری تان و روش زندگی‌تان.

به انسان‌هایی فکر کنید که زندگی‌شان را تحسین می‌کنید. چه چیزی در زندگی‌شان وجود دارد که شما آن را می ‌پسندید؟

هیچ نمونه دقیق و درستی وجود ندارد که معرف یک زندگی کامل باشد. پس تلاش بیهوده نکنید و از دیگران تقلید نکنید. به جای آن، علایق و رویاهایتان را دنبال کنید.

برای کمک کردن به دیگران وقت بگذارید

زندگی کامل

انجام کارهای داوطلبانه، درس ‌دادن به یک دوست و کمک کردن به پدر و مادر در انجام امور خانه فقط نشانه محبت و لطف شما نیست. این کار باعث می‌شود تا بتوانید خودِ خودتان را بهتر بسازید. کارهای خوب انجام بدهید تا هم احساس خوبی داشته باشید و هم یک رابطه حمایتی، گرم و دوستانه در اطرافتان به وجود بیاورید.

به مدرسه به چشم یک کار اجباری نگاه نکنید. در اصل، مدرسه، فرصتی است برای رشد و یادگیری

زندگی کامل

تحصیل کردن همیشه راحت ‌ترین راهی بوده و هست که می‌توانید به وسیله آن به زندگی خود معنا ببخشید. از طریق تحصیل کردن می‌توانید آینده شغلی خود را رقم بزنید. می توانید توانایی خود را در فکر کردن و تصمیم‌گیری در هر موقعیتی تقویت کنید.

با اینکه ممکن است مدرسه فضای یادگیری را برایتان دشوار کند یا حداقل در نظر شما این طور باشد، اما به جای داشتن چنین دیدگاهی، به مدرسه به چشم تمرینی نگاه کنید که دارید از انجام دادن آن لذت می برید. نگاهتان را نسبت به مدرسه تغییر دهید. مدرسه فرصتی مناسب برای تحصیل رایگان و لذت بردن از یادگیری است. شما می‌توانید انگیزه جدیدی پیدا کنید و به همراه یا بدون معلم مطالعه و در ادامه، رشد کنید.

یک اصطلاح قدیمی هست که می‌گوید «دانش، قدرت است». به نظر، درست ‌تر از این ممکن نیست. مهم نیست چه کاری در زندگی انجام می‌دهید، داشتن توانایی یادگیری به شما در موفق و شاد بودن و رسیدن به زندگی کامل کمک می‌کند.

این یادداشت ادامه دارد…

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها – ترجمه: مجتبی ناطقی

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید