, ,
,

 اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم :

 • قیچی
 • پارچه
 • سوزن و نخ
 • کاغذ الگو

شیوه ساخت :

گام اول :ابتدا الگو های جوجه را روی کاغذ الگو رسم کنید و پس از آن دور خطوط را برش بزنید. سپس الگو ها را به تعداد خواسته شده روی پارچه انداخته و با سنجاق ته گرد در جای خود ثابت نگه دارید .اطراف الگو ها را نیم سانت جای دوخت اضافه کنید و با مداد دور آن ها را خط بکشید . پس از آن الگو ها را از پارچه برش بزنید و جدا کنید .

2

3 

گام دوم :ابتدا قسمت زیر بدن جوجه را به یک طرف الگو از نوک تا دم جوجه کوک بزنیدسپس طرف دوم بدن را به طرف مقابل جوجه مجددا از قسمت نوک تا دم ، کوک بزنید تا زیر بدن جوجه درست شود .  

 4-1

گام سوم : قسمت روی سر جوجه را درست مثل قسمت زیر شکم جوجه عمل کنید . ابتدا یک طرف الگوی وسط سر را از نوک به یک طرف بدنش با کوک متصل کنید و پس از آن طرف مقابل را کوک بزنید .

 4-2 

گام چهارم : قسمت کوچکی بین دوخت  قطعه وسط سر و دم جوجه باز خواهد ماندکه پس از محکم کاری دوخت ها از همین قسمت بدن جوجه را وارونه کنید طوری که درزهای دوخت داخل کار قرار گیرد. در انتها از همین قسمت , بدن  جوجه را پر از پنبه کنید. سپس  به وسیله  دوخت پس دوزی نامرئی، دو قسمت بدن جوجه از انتهای تکه وسط سر تا نوک دم جوجه را به هم متصل کنید .

 5

گام پنجم : دو قطعه بال جوجه را روی هم گذاشته و کوک بزنید یک گوشه آن را باز گذاشته تا بتوانید بال ها را وارونه کنید و درزدوخت ها را درون کار قرار دهید . از همین نقطه هم بال را از پنبه پر کنید این کار را برای هر دو بال انجام دهید و پس از اتمام کار بال ها را به وسیله کوک به دو طرف بدن جوجه متصل کنید . در انتها برای چشم های جوجه می توانید از دو مهره سیاه استفاده کنید و از کاردستی خود لذت ببرید.

 

 

 

 
   

 

برچسب ها:
2 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. هنرمند کوچک 6 سال قبل

  خیلی قشنگه
  میشه عکس کامل شده ش رو هم بزارید؟؟

 2. فاطمه شوکتی 6 سال قبل

  ای جووووووووووووووووووووووووووووونم!چقدنانازشد!من درست کردم! :# :@

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید