شیوه ی ساخت گل های رز مقوایی

گل کاغذی

گل ها در مجاورت هوا خیلی زود پژمرده می شوند ؛ برای پیشگیری از این مهم ما به شما پیشنهاد می کنیم رزهای زیبای مقوا ی رنگی بسازید و در مجالس و میهمانی هایتان به شکل ویژه تزیینات داشته باشید . با ما همراه باشید .

لوازم مورد نیاز :

کاغذ رنگی یا سفید

 اتوی گلسازی

چسب حرارتی

پونز

مقداری اسفنج و یک حوله

قیچی

ابزار کاردستی گل مقوایی

شیوه ی ساخت :

بهتر است گلبرگ ها را در اندازه های متفاوت کوچک ، متوسط ، و بزرگ ابتدا روی کاغذ بکشید . پس از آن الگوی قالب اصلی گلبرگ را روی مقوا قرار داده و با مداد دور الگو را خط بکشید . سپس به وسیله قیچی دور الگو ها را چیده و جدا کنید . بهتر است از همان ابتدا اندازه های جدا شده را به صورت مجزا روی هم قرار دهید.

برش الگوی گل مقوایی

گلبرگ های برش خورده مقوایی

گام دوم :

برای این مرحله یک تکه اسفنج را روی یک سطح صاف قرار دهید و روی آن یک حوله پهن کنید. سپس الگوی گلبرگ اندازه کوچک را بردارید و روی حوله قرار دهید. به وسیله ابزار اتوی گل سازی لبه برگ ها را روی حوله و اسفنج فشاردهید. با این کار لبه های گلبرگ ها حالت طبیعی دالبری شکل به خود می گیرد.به این ترتیب گل های مقوایی شما طبیعی تر به نظر می رسد . 

برگرداندن لبه های گل مقوایی

گلبرگ های گل مقوایی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اولین ماشین عروس جهان

گام سوم :

وقتی لبه همه گلبرگ ها حالت گرفت , به مرحله مونتاژ گلبرگ ها می رسیم . از گلبرگ سایز کوچک شروع کنید. وسط گلبرگ را یک پونز بزنید و گلبرگ ها را با انگشت کاملا جمع کنید .لبه پایینی گل های مقوایی  را مثل یک غنچه به هم بچپسبانید .

0627111804a

0627111817a

گام چهارم :

دو ردیف از گلبرگ ها را به صورت غنچه درست کنید. از ردیف بعد وسط گلبرگ ها را ابتدا چسب حرارتی زده و بعد به زیر غنچه بچسبانید. به همین ترتیب ادامه دهید تا همه گلبرگ ها به هم بچسبند و شکل گل مقوایی شما تشکیل شود .

0627111836a

0627111837a

گام پنجم :

با این گل زیبا می توانید حلقه گلی درست کنید و روی درب اتاقتان آویزان کنید یا به وسیله ساقه های آماده به دسته گلی تبدیل کنید و روی میز کنار دستتان بگذارید یا به هر شکل دیگری که تمایل داشتید استفاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید .

0627111929a

این مقالات را هم می توانید بخوانید :

کاردستی ساخت غنچه های گل رز | آموزش گل با روبان

کاردستی گل رز برای تزیین صندلی 

کاردستی با کاغذ؛ گل رز (ویدئو)
0627112030a

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *