, ,
,

«فستیوال اورُل» یک مراسم فرهنگی-سنتی است که هر سال در جزیره «تِرچلینگ» در هلند برگزار می‌شود. ژوئن هر سال حال و هوای جزیره عوض می‌شود و ده‌ها روز در آن نمایش، موسیقی و هنر به بهترین شکل ارایه می‌شود تا مردم با فرهنگ دیرینه آن آشنا شوند. «اورُل» به معنی «در همه جا» هست و بر این اساس اگر در این مدت به هر نقطه از جزیره سر بزنید نمایشگاه‌های نقاشی و اجراهای موسیقی و … را مشاهده می‌کنید.

در فستیوال امسال اورُل مرکز «لاود شادوز» یک طرح مشترک را با همکاری مراکز «کِیت مور»، «سولتز»، «لینِروبانا» و «پلاستیک فانتاستیک» به اجرا رساند. در این طرح هنرمندان در زمینه‌های نمایش، موسیقی و معماری از نقاط مختلف گرد هم آمدند. شرکت «پلاستیک فانتاستیک» یک طراحی بسیار بزرگ قابل حمل، نرم و شفاف ارایه کرد. این طرح در دل طبیعت به اجرا رسید و البته فضای داخلی آن بسیار شفاف بود تا به راحتی بتوان فضای بیرون را مشاهده کرد. هدف از اجرای این طرح ساخت یک فضای صمیمی بود تا نمایش، موسیقی و … در آن اجرا شود و افرادی که به جزیره می‌آیند از برخورد با این فرهنگ لذت ببرند.

این طرح با هدف استفاده از فضای داخلی جزیره برای اجرای هرچه بهتر نمایش‌ها و موسیقی‌ها راه‌اندازی شد.

در این طرح شرکت «لاود شادوز» از چشم‌اندازهای بی‌نظیر و تکرار نشدنی هلند به عنوان صحنه اصلی برای اجرای نمایش و موسیقی استفاده کرد و برای اولین بار یک استیج سازگار با طبیعت را در دل طبیعت ارایه نمود.

اجرای تئاترهای خیابانی، فعالیت‌های هنری، موسیقی‌های نمایشی و … به صورت کاملا رایگان در این فضای منحصر به فرد توجه همه توریست‌ها و افراد محلی در جزیره را به خود جلب کرد.

نمای بیرونی و بخش داخلی این فضا به رنگ سفید ساخته شد و البته کاربران از طریق بخش‌های شفافی که در بدنه آن کار گذاشته شده بود می‌توانستند چشم‌انداز طبیعی هلند را به خوبی مشاهده کنند.

این یک پروژه چندبخشی بود که در آن موسیقی، نمایش و معماری دخیل بود تا مردم بتوانند در محیط طبیعی به بهترین شکل از هنر لذت ببرند.

اتفاق منحصر به فرد در طرح مذکور این بود که طبیعت و فرهنگ با یکدیگر ادغام شند و این مسئله هدف اصلی فستیوال امسال بود.

طراحی متفاوت معماری، قابل حمل و شفاف مهم‌ترین نکاتی بود که برای استیج فستیوال امسال در نظر گرفته شده بود و این نگاه متفاوت پل میان هنرمندان و تماشاچیان را کوتاه کرد تا ارتباط بهتری بین آنها برقرار شود.

سالن نمایش متفاوت (1) سالن نمایش متفاوت (2) سالن نمایش متفاوت (3) سالن نمایش متفاوت (4) سالن نمایش متفاوت (5) سالن نمایش متفاوت (6) سالن نمایش متفاوت (7) سالن نمایش متفاوت (8) سالن نمایش متفاوت (9)طرح اصلی ساخت بنا

وبسایت موبنا – رضا خواجه‌وند

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید