, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمین الهیاریان:

سال تحویل.سایت نوجوان ها (1)چیزی به تحویل سال نمانده بود. همه به شدت مشغول کار بودند. من داشتم اتاقم را گردگیری میکردم. بابا بالای چهارپایه مشغول وصل کردن پرده بود. مامان داشت سفره هفت سین را میچید. شیوا هم داشت خانه را جارو میکشید. همه میخواستیم کارهای خانه تکانی را قبل از عید تمام کنیم و سال جدید را استراحت کنیم. مامان از توی اتاق داد زد و چیزی گفت. صدای جارو برقی نگذاشت بشنویم. بلندتر از او گفتم: نشنیدیم چی گفتی.

بابا که به او نزدیک تر بود داد زد: میگه دو ساعت بیشتر نمونده. همتون حموم رفتین؟ 

شیوا جارو برقی را خاموش کرد و گفت: آره ما دیشب رفتیم. 

بابا انگار تازه متوجه حرف مامان شده باشد: ای وای. پس من جا موندم. دیگه با من کاری نداشته باشید که باید برم حموم. 

همه میدانستیم حمام رفتن بابا چه پروژه ای است و چقدر چطور میکشد. شیوا گفت: بابا تو رو خدا زود بیا بیرون. دو ساعت بیشتر نمونده ها. 

بابا گفت: نترسین. فقط میخوام یه دوش بگیرم. 

مامان که تا آن موقع ساکت مانده بود گفت: فشار آب کمه. بدو تا کلا قطع نشده.

کارها دیگر تمام شده بود ولی بابا یک ربعی میشد که در حمام بود. صدای آب قطع شد. شیوا گفت: فکر کنم دیگه الان میاد بیرون. من در حالی که سیب قرمزی را گاز میزدم گفتم: نه فکر نمیکنم به این زودیا بیاد.

بابا از توی حموم داد زد: آب رو ببندید.

مامان گفت: کسی آب باز نکرده. بابا دادش به هوا رفت: پس آب قطع شده. مامان ادامه داد: گفتم که نذارید برای دقیقه آخر. وایسا ببینیم کی وصل میشه.

نیم ساعتی میشد که بابا توی حموم نشسته بود ولی خبری از وصل شدن آب نبود. او دائم از توی حموم غر میزد و ساعت را میپرسید. ما دور میز نشسته بودیم و بابا تنهایی توی حموم. 

پنج دقیقه بیشتر نمانده بود که بابا بالاخره تسلیم شد و مجبور شد با سر کفی و با حوله حمام سر سفره بنشیند. قیافه اش در هم و گرفته بود ولی ما انقدر به سر و وضعش خندیدیم که خودش هم خنده اش گرفت. 

مامان به هر کداممان شکلات داد و گفت بعد از سال تحویل بخورید. همه کنار میز نشسته بودیم و چشممان به ثانیه شمار تلوزیون بود که ناگهان صدای دوش آب از حمام آمد و چند ثانیه بعد هم سال تحویل شد. بابا سریع عیدی هایمان را از لای قرآن داد و رفت تا دوش بگیرد.

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید