سامسونگ با یک عینک هوشمند و یک اسپیکر عجیب در ۲۰۱۸ CES

عینک هوشمند (2)

سامسونگ از عینک هوشمند خود که به افراد دارای نقص چشمی کمک می‌کند و هم چنین از هدفون‌ها گردنبندی عجیبی که هدفون‌ها را با یک "حباب صدا" جایگزین می‌کند، رونمایی خواهد کرد.

آزمایشگاه نوآوری‌های سامسونگ  برای رونمایی از آخرین پروژه‌های خود در نمایشگاه 2018 CES در هفته آینده آماده می‌شود و قرار است یک بلندگوی قابل حمل که می‌تواند شما را با یک "حباب صدای شخصی" احاطه کند و هم چنین عینک‌ هوشمند برای کمک به افرادی که دارای نقص چشمی هستند، را در این نمایشگاه معرفی کند.

آزمایشگاه  سامسونگ امروز ویدئویی را از "اسپیکر جهت‌دار انقلابی" خود که روی هدفون گردنبندی، اسپیکر قابل حمل و گوشی هوشمند قرار می‌گیرد تا کاربران بتوانند در محیط‌ های پر سر و صدا صدای شفاف و واضحی را بدون استفاده از هدفون بشنوند.

این شرکت هم چنین نگاهی به چگونگی کارکرد عینک دستیار مجازی هوشمند "رلومینو" (Relumino) خود داشت. در این عینک از ایده‌هایی که قبلا در اپلیکیشن "عینک واقعیت مجازی" (Gearvr ) برای شفاف کردن تاری تصاویر و کاهش تابش آفتاب و خواندن آسان‌تر مطالب استفاده شده بود، الهام گرفته شده است.

اسپیکرهای S-Ray (sound-ray) که توسط آزمایشگاه سامسونگ طراحی شده، به کاربران اجازه می دهد تا بدون دخالت صداهای دیگر و بدون مزاحمت برای افراد اطرافشان به موسیقی گوش دهند.

اسپیکرهای جهت‌دار دیگر بزرگ، ثابت و گران هستند، اما سیستم جدید در یک پکیج کوچک طراحی شده و کاربران را قادر می‌سازد تا آن را به راحتی به هر کجا می‌خواهند ببرند.

این شرکت هم چنین از نمونه های مختلفی مانند هدفون گردنی، اسپیکر قابل حمل و قاب گوشی هوشمند در Ces  2018  در لاس‌وگاس رونمایی خواهد کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رژیم غذایی و آنچه باید دانست

سامسونگ توضیح می‌دهد که S-Ray می‌تواند در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. با این سیستم عابران به جای استفاده از هدفون که مانع از شنیدن صداهای اطراف می‌شود، هم صدای موسیقی واضحی را می‌شوند و هم از هرگونه خطر احتمالی پیرامون خود آگاه خواهند بود.

به گفته سامسونگ با استفاده از این اسپیکر انجام یوگا و بازی کردن در کنار پخش موسیقی در یک مکان، بدون این که مزاحم هم باشند، امکان پذیر خواهد بود.

هم چنین در اماکنی هم چون یک بازارچه یا یک سالن نمایشگاهی، در حالی که سکوت اطراف حفظ می‌شود، صدا به مناطق مورد نظر فرستاده می‌شود.

هنگام ورزش در یک مکان باز نیز می‌توانید صدای جداگانه ای بشنوید.

سامسونگ هم چنین از عینک‌های رلومینو(Relumino) در Ces رونمایی خواهد کرد.

 این سیستم با چندین حالت مختلف به درمان همه نوع مشکل بینایی کمک خواهد کرد. برای مثال در حالت عادی، با تقویت خطوط اشیا، تصویر آن ها را واضح‌تر خواهد کرد.

جئونگ هان چو از آزمایشگاه سامسونگ گفت: ما شاهد پیشرفت چشم‌گیری از طریق رلومینو هستیم. با این وجود ما هنوز راه زیادی برای رفتن داریم. واقعیت مجازی برای استفاده در فضاهای باز مناسب نیست.

وی افزود: بنابراین ما در حال توسعه یک مدل جدید از عینک‌ها هستیم که همانند عینک آفتابی کوچک تر و راحت‌تر هستند و امیدواریم که راه حل ما زندگی روزمره‌ را برای افراد کم بینا راحت‌تر سازد.

سامسونگ می‌گوید: گوشی هوشمند تصاویر را از فیلم هایی که از طریق دوربین عینک پخش می‌شود پردازش می‌کند و تصاویر پردازش شده به نمایشگر عینک Relúmyno وارد می‌شوند تا به کاربر کمک کند که اجسام را بهتر ببیند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
5 استراتژی موثر برای کاهش وزن

سامسونگ هم چنین قصد دارد تا از دستگاه قابل حملی موسوم به "گو بریث"( GoBreath)  و برنامه تلفن همراه طراحی شده برای کمک به بیماران مبتلا به آسیب‌های ریوی رونمایی کند.

این دستگاه می‌تواند به بیماران مختلف تکنیک‌های تنفس را آموزش دهد و این سه نوآوری سامسونگ از 9 تا 12 ژانویه در CES در لاس وگاس نمایش داده می‌شوند.

ایسنا

مطالب مرتبط:

عینک هوشمند برای گردن درد نگرفتن ویژه نسل گجت‌‌باز!

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *