سایت جایزه بزرگ مصطفی (ص) و مسابقه دانش آموزی ابن هیثم  

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

سایت مصطفی (ع)

این سایت که به منظور آشنایی و ارتباط کاربران با این جایزه علمی راه اندازی شده است اهداف این جایزه را این چنین شرح داده است :

جایزه مصطفی (ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اعطا می‌شود. 

این جایزه به احترام نام پیامبر اعظم اسلام و به دلیل تاکید بسیار آن حضرت به علم‌آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی، به معنای برگزیده نام‌گذاری شده است. 

این جایزه در سال جاری برای نخستین بار اهدا خواهد شد. هدف از اعطای جایزه مصطفی (ص) ترویج و تشویق علم‌آموزی و پژوهش در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) است. 

این جایزه پیشگام توسعه روابط نهادهای علمی و فنـاوری در کشورهـای عضو OIC است و با تقویت ارتباط میان دانشمندان و پژوهشگران به تعالی علمی این کشورها کمک خواهد کرد. 

برگزیدگان جایزه مصطفی در چهار رشته مبلغ نیم میلیون دلار جایزه ویژه دریافت می‌کنند که مبلغ آن از محل موقوفات جایزه تأمین می‌شود.

اکنون این جایزه علمی، در کنار جایزه اصلی بخش دانش آموزی نیز راه اندازی کرده است مسابقه ای با عنوان دانش آموزی نور ابن هیثم که در آن دانش آموزان کافیست 1 دقیقه فیلم در مورد نور بسازند نوع دوربین و کیفیت فیلم ها چندان در تعیین برندگان نقش ندارد بلکه نگاه علمی و ابتکار برای انجام آزمایش ها مهم تر است. به صد نفر از برگزیدگان 100 سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد. تا سی ام آبان ماه فرصت شرکت در این مسابقه است. این سایت راهنمایی نیز برای علاقه مندان قرار داده است و نمونه های گوناگونی از مباحث نور، آزمایش های آن  و نمونه هایی از آثار قبلی دانش اموزان را نیز در سایت قرار داده است. شما هم می توانید با مراجعه به این سایت و اطلاع از قوانین مسابقه در جمع بقیه دانش آموزان علاقه مند به نور حضور پیدا کنید.

برای مشاهده سایت اینجا را کلیک کنید.

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جوش های نوجوانی ، این مزاحم های زیبایی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *