سریال نوروزی سین جدید سفره های هفت سین نوجوانها

   کلاه قرمزی از جمله کارهایی است که مخاطبان طی چند سال حسابی به دیدنش عادت کرده اند و کودکان و نوجوانان بهمراه بزرگسالان خانواده خود هرشب راس ساعت 20 این مجموعه راازشبکه دو نگاه می کنند . سال گذشته الاغی با نام جیگر به این مجموعه اضافه شد که انتشار خبری مبنی بر حذف او از سری جدید سروصداهای زیادی به همراه داشت خبری که از سوی زارعان مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما تکذیب شد واو قویا” قول داد که در نوروز 92 این شخصیت سرجای خود خواهد بود . گرچه چندروز پیش خبری از عدم  رسیدن این کار به ایام نوروز به گوش رسید سریعا” این خبر ازسوی مدیرگروه کودک ونوجوان شبکه دو تکذیب شد و او قویا ” قول داد که این عروسک محبوب به همراه دیگر دوستانش درایام نوروز مهمان تلویزیون خواهند بود .

شبکه دو سریال « آب پریا » را به عنوان سریال نوروزی خود اعلام کرده است . این سریال به کارگردانی مرضیه برومند ساخته شده است کارگردانی که هر وقت نام او به گوش می رسد مخاطبان به یاد آثار برجسته ای نظیر « مدرسه موش ها » و « خونه مادر بزرگه » می افتند که در دوران کودکی خود دیده اند . طبق برنامه ریزی های شبکه دو سریال آب پریا به تهیه کنندگی و کارگردانی مرضیه برومند از روز 30 اسفند تا 16 فروردین سال 92 هرشب ازشبکه دو پخش میشود . سریال اب پریا با محوریت محیط زیست و عومل تهدیدکننده آن در 17 قسمت 45 دقیقه ای بالحنی طنز به عواقب بی توجهی و عدم مراقبت از مواهب طبیعی می پردازد . فیلمنامه سریال را راضیه برومند و گیتی مرتضوی با مشاوره فرهاد توحیدی نوشته اند و امیر حسین صدیق ، هنگامه مفید ، بهناز جعفری ، سحر ولدبیگی ، لیلی رشیدی ، سیامک صفری ، امیرمیرآقا و آوا درویشی به همراه شبنم فرشادجو ، پاشا رستمی و کاوه توکلی در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند . سروش مردانی نیر بازیگر خردسال این مجموعه تلویزیونی است .

همچنین سحردولتشاهی ، افشین هاشمی ، کاظم هژیر آزاد ، مریم سعادت ، روح اله مفیدی ، حسن دادشکر و محمودبصیری از دیگر بازیگران این سریال کمدی – خانوادگی هستند . در این سریال « آب پریا » نگهدارنده آب به دست « آب پوش » دیو خشکسالی و قحطی گرفتار می شود و « برف پری » ، « ابرپری » و«  سبزه پری » خواهران « آب پریا » برای نجات او به وصیت نامه مادر بزرگ متوسل می شوند . این سریال شکل تازه ای از سریال های قصه گو محسوب می شود و از این حیث تجربه ای تازه برای مخاطبان تلویزیون است . ارائه تصاویری از طبیعت استان های مختلف کشور و استفاده از جلوه های ویژه میدانی و کامپیوتری از عمده ویژگی این سریال است . در این سریال شاهد چهره پردازی های متفاوت ( فانتزی ، کلاسیک و مدرن ) از سوی جلال معیریان و طراحی صحنه و لباس متفاوت توسط امیر اثباتی هستیم

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
حمایت باشگاه دانش‌آموزی نانو از ساخت دو آزمایشگاه نانوتکنولوژی در سمنان

‫1 نظر ارسال شده در “سریال نوروزی سین جدید سفره های هفت سین نوجوانها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *