من دختری هستم که شاید بدبخت ترین آدم روی زمین باشه باورتون میشه؟

پرسش:

سلام من دختری هستم که شاید بدبخت ترین آدم رو زمین باشه باورتون میشه؟؟

هیچ کس با من دوست نمیشه. با این حالی که من به همه محبت می کنم. کل تابستون داداش و بابام مغازه بودن. ما هم مشکلات خونوادگی داشتیم. من تو خونه تنهای تنها بودم و هیچ سرگرمی نداشتم جز کامپیوتر ولی کامپیوتر که جای دوست رو نمی گیره. من وقتی کلاس چهارم بودم مدرسمو عوض کردم به خاطر این که اونجا هیچ کس منو دوست نداشت. بعد رفتم مدرسه انقلاب اسلامی. دیدم اونجا چقدر محبوب هستم .سال ششم هم گذشت. رفتم راهنمایی مدرسه 13 آبان دیدم اینجا 1 دوست هم ندارم….

علوم رو از 10 شدم 3

عربی رو از 15 شدم 9/5

ریاضی رو از 20 شدم 3

من از ریاضی متنفر هستم.

توجه کردم دیدم تو مدرسه هیچ کس به من توجه نمی کنه. گاهی وقتا خودمو به بد حالی زدم ولی هیچ کس به من توجه نکرد. گریه کردم کسی نفهمید. خواستم خود کشی کنم گفتم حوصله ندارم تا آخر عمرم جهنم بمونم. آه من از وقتی مشکلاتم تا این حد زیاد شده قلبم درد می گیره و دست چپم تیر میکشه و پشت سمت راست مغزم درد می گیره و چشام تار میشه. حس می کنم من فقط یک حیوان ولگرد بی پول و بی دوست هستم. به خدا هیچ کس مثل من نیست. بابا و داداشم که سر کار هستن. تو مدرسه که هیچ کس با من دوست نمیشه و من همیشه تنهای تنها هستم. (فکر نکنین من یک مزاحم هستم واقعیته به خدا… مشکلات من خیلی زیادن…… تا اینجاش با شما بگین چه کنم…….کمک

پاسخ:

دوست خوبم،

داشتن دوست یک نیاز برای هر انسانی است اما این طور نیست که هر کسی که می خواهد دوستی داشته باشد به دیگران محبت کند تا آن ها به خاطر محبتش با او دوست شوند. به نظر می رسد تو احتیاج داری تا در زمینه های دیگری مانند این که چطور در درس هایت پیشرفت کنی؟ چطور در ایجاد ارتباط با دیگران، خودت باشی و نخواهی آن ها وادار به دعوت در دوستی با تو شوند و در این که چطور از بزرگترها کمک بگیری تا بتوانی موفقیت در رابطه و دوستی ات داشته باشی را بیاموزی و تقویت کنی.

برای این منظور اولا خودت باش و نخواه که دوستی دیگران را به زور و با نمایش دادن و با اجبار به دست بیاوری. دوم به نکات خوبی که داری فکر کن. ببین چه ویژگی ها و صفاتی داری که می توانی به آن ها به عنوان خصوصیات خوب خودت اشاره کنی.

بعد از این تلاش کن تا در زمینه فعالیت های درسی هنوز تا خیلی از سال نگذشته است برنامه ریزی کنی و وضعیت درسی ات را بهبود ببخشی. چون تو قبلا هم چندان دانش آموز ضعیفی نبودی. بنابراین تنها با داشتن برنامه و اراده می توانی شرایط درسی خودت را تقویت کنی و یادت باشد که معمولا همه آدم ها به کسانی که اراده دارند، تلاش می کنند، پیشرفت می کنند، نا امید نیستند و به آن چه که دارند افتخار می کنند، علاقمند هستند. همه این ها باعث ایجاد دوستی می شود.

تو به این ترتیب می توانی گام های خوبی برای داشتن دوست برداری، اما گاهی نیز بزرگترها می توانند کمک خوبی باشند. برای مثال می توانی از معلم هایت بخواهی تا تو را در گروهی قرار دهند یا درکنار فردی بگذارند تا بتوانی مشکلات درسی خود را از طریق او حل کنی. این راه به ایجاد ارتباطی خوب بین تو و همکلاسی هایت منجر می شود.

از امروز شروع کن و مطمئن باش که نتیجه می گیری.

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
12 نکتۀ اخلاقی