معرفی سگ سنگسری ( سگ قفقاری یا شاهسون )

سگ سنگسری

سگ سنگسری یا همان سگ قفقاری یکی از قدیمی‌ترین نژادهای سگ‌ها است و به عنوان یک سگ اصیل و زیبا شناخته می‌شود. این نژاد سگ از خانواده‌ی سگ‌های گرگی (Hound) به‌شمار می‌آید و به عنوان یک سگ تعقیبی و سریع شناخته می‌شود. در ادامه، تصاویری از این سگ مشاهده می‌کنید و سپس بیشتر شما را با ویژگی‌های سگ سنگسری آشنا خواهیم کرد.

عکس سگ سنگسری یا قفقاری

سگ سنگسری یکی از نژادهای مشهور سگ‌ها است که به دلیل سرعت و ظاهر زیبای خود، جذابیت زیادی دارد. در ادامه، برخی تصاویر این سگ را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

سگ سنگسری

 

پیشنهاد می‌کنیم تصاویر مطلب سگ قدرجونی را هم ببینید.

 

سگ قفقاری

 

 

سگ شاهسون

پیشنهاد می‌کنیم تصاویر مطلب سگ سرابی را هم ببینید.

نژاد سگ سنگسری را بیشتر بشناسید!

اگر شما هم به این دسته از سگ‌های قدرتمند علاقه مندید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای مطلب با ما باشید تا بیشتر با ویژگی‌های جالب سگ سنگسری آشنا شوید.

  • ظاهر فیزیکی: سگ سنگسری دارای بدنی بلندپا و باریک است. سر آنها بلند و باریک بوده و دارای گوش‌های بزرگ و نیمه متحرکی می‌باشند. چشم‌های آنها بزرگ و گرد هستند و باعث طلوع و زیبایی صورت آنها می‌شوند.
  • ارتفاع و وزن: ارتفاع نژاد قفقاری بین 28 تا 30 اینچ (71 تا 76 سانتی‌متر) در نرها و 27 تا 28 اینچ (68 تا 71 سانتی‌متر) در مادها می‌باشد. وزن نیز حدود 65 تا 70 پوند (29 تا 32 کیلوگرم) در نرها و 60 تا 65 پوند (27 تا 29 کیلوگرم) در مادها است.
  • پوست و پوشش: پوست سگ شاهسون کوتاه، نرم و درخشان است. آنها به رنگ‌های مختلفی مانند سیاه، سرخابی، خاکستری، بنفشه‌ای و طوسی دیده می‌شوند.
  • شخصیت و رفتار: سگ قفقاری‌ها معمولاً طبیعت آرام و دوست‌داشتنی دارند اما به عنوان سگ‌های انرژی‌زا نیز شناخته می‌شوند. آنها با افراد خانواده مهربان و صمیمی هستند و اغلب با کودکان نیز سازگاری بالایی دارند. همچنین، سگ سنگسری‌ها دارای حس بینش بالا و شجاعت هستند که آنها را به گزینه مناسبی برای کارهای تعقیب و شکار تبدیل می‌کند.
  • تمرین و فعالیت: به دلیل سرعت بالا و نیاز به تمرینات منظم، سگ سنگسری به فضای باز و فعالیت‌های ورزشی احتیاج دارند. آنها به مسافرت و تعقیب چیزها علاقه دارند و لذا باید به آنها فرصت‌های کافی برای انفجار انرژی بدهید.
  • نگهداری و مراقبت: پوست کوتاه سگ قفقاری به مراقبت مخصوصی نیاز ندارد و معمولاً با یک بار شانه‌زنی منظم کافی است. همچنین، نیاز به حمام و شست‌وشو فقط زمانی است که کثیف شوند. همچنین بهتر است دندان‌های آنها را نیز مرتباً بررسی و تمیز کنید.
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکس سگ پاپی

سگ سنگسری به عنوان یک حیوان خانگی دوست‌داشتنی، زیبا و انرژی‌زا معروف است اما به دلیل نیاز به فعالیت‌های بیشتر، باید از آنها به عنوان یک سگ فعال و انرژی‌زا در نظر گرفت و به طور منظم به تمرینات و رفتار‌های مثبت آنها توجه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم تصاویر مطلب سگ مینیاتوری را هم ببینید.

 

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *