شب یلدا؛ دستاوردهای روزانه یک نوجوان خیلی ردیف (۹۷)

یلدا و کرونا

یلدای کرونایی

شب یلدا امسال بخاطر کرونا مثل هر سال نبود. در سال های گذشته  شب یلدای من در خانه پدربزرگ و مادربزرگ کنار عموها و عمه ها و خانوادهایشان می گذشت. اما این سومین سال است که بخاطر کرونا فقط با خانواده خودم هستم. اما بازهم در کنار خانواده ام خیلی بهم خوش گذشت. مادرم در حال دان کردن انار بود. من و خواهرم تمام تلاشمان را برای تزئین سفره یلدا انجام دادیم. چقدر آن شب برای تزئین هندوانه تلاش کردم. اولین بارم بود که هندوانه را تزئین می کردم. هندوانه را شکل یک سبد تو خالی درآوردم و داخلش قطعه های خرد شده میوه ریختم. شمع هندوانه ای را هم که ساخته بودم گذاشتم .همزمان هم پدرم در حال چیدن سفره یلدایی بود. در حین خوردن میوه، پدرم برایمان از دیوان حافظ شعر می خواند.خلاصه آن شب خیلی خوش گذشت.

شب یلدا - حافظ خوانی

اینجا محل تبلیغات کسب و کار شماست. برای تبلیغ در سایت نوجوان ها با ما از طریق واتس آپ ارتباط بزقرار کنید.

بعد از شب یلدا و مراسم حافظ خوانی که البته می توانم بگویم فقط من انجامش دادم فکری به ذهنم رسید. از خودم پرسیدم واقعا جالب نیست اگر بتوانم تمام شعرهای حافظ را درست بخوانم؟ حتی یک بار معلم فارسی مان گفته بود که همه ما دست کم باید روخوانی درست کتاب هایی مثل دیوان حافظ و بوستان و گلستان سعدی و شاهنامه را بلد باشیم.

شب یلدا - حافظ خوانی

حافظ خوانی تصمیم یلدا امسال من

حرف معلم امشب من را خیلی به فکر فرو برد. بنابراین با خودم قرار گذاشتم از فردا هر روز یکی از شعرهای حافظ را روخوانی و تمرین کنم. بعد تا سال دیگر شب یلدا کلی از غزل هایش را می توانم بدون اشتباه بخوانم. تازه هر جا که گیر کنم معلم مان هست. معلم ادبیاتم خیلی معلم مهربانی است حتی خودش گفته که باید روخوانی حافظ را یاد بگیریم. پس حتما کمک هم می کند دیگر. پس سال دیگر شب یلدا می توانم بجای پدرم من برای خانوادم شعر های حافظ را بخوانم. خیلی عالی می شود!!!

یاسمن رضاییان

اینجا محل تبلیغات کسب و کار شماست. برای تبلیغ در سایت نوجوان ها با ما از طریق واتس آپ ارتباط بزقرار کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انديشمندان از عاشورا چه مي گويند؟

5/5 - (1 vote)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *