شخصیت شناسی؛ در تصویر چند اسب می‌بینید؟

اولین تست شخصیت شناسی در سال ۱۹۲۰ به منطور کمک به انتخاب بهتر نیرو‌های نظامی اجرا شد، اما امروزه این تست‌ها اهداف متفاوتی دارند از روانشناسی پزشکی گرفته تا مشاوره روابط. در این مطلب یکی از این تست‌ها آمده است که بسیار ساده و در عین حال سرگرم کن نده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نگاهی به عکس بیندازید و به یک سوال پاسخ دهید: «چند اسب‌ در این تصویر می‌بینید؟»

اسب.سایت نوجوان ها (1)

گاهی اوقات نگاهی که به شرایط دارید روی تصمیم گیری تان تاثیر منفی دارد و گاهی اوقات بالعکس. در کل قوه ادراک بسیار مهم است و فرضیات، نیات و قضاوت‌ها کمک بزرگی به تصمیم گیری‌های مان می‌کنند و هر تصمیمی که ما انسان‌ها می‌گیریم روی شخصیت مان منعکس می‌شود.

یک اسب

اگر فقط یک اسب دیده اید زیاد هوشیار و دقیق نیستید و به همه چیز نگاه سطحی دارید. نگران چیز‌های کوچک نیستید و از آن دسته افرادی هستید که خیلی زود تصمیم می‌گیرید. به اعتقاد شما همه ما آدم‌ها به یکدیگر مرتبط هستیم و هر چیزی بخشی از یک مجموعه بزرگ‌تر است به همین دلیل قدرت کار‌های گروهی را به خوبی درک می‌کنید. به اتحاد معتقد هستید و این باعث شده به کار‌های گروهی علاقه داشته باشید و مدیر خوبی بشوید و به ایده‌ها و نظریات دیگران گوش دهید و درباره آن‌ها فکر کنید.

هر چیزی را فراتر از مفهوم واقعی اش در ذهن تجسم می‌کنید و اگر بگویید که کاری موفقیت آمیز است حتما همینطورخواهد شد. به همه چیز نگاه متفاوتی دارید، اما خود محور نیستید. درباره همه چیز اطلاعات دارید به همین دلیل کمتر کسی می‌تواند شما را مجبور به باور کردن چیزی که باور ندارید بکند. در مناظره‌ها شکست نمی‌خورید و به حرف دیگران کوچک‌ترین اهمیتی نمی‌دهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه ناخن هایی براق داشته باشیم؟

بین ۵ تا ۱۰ اسب

اگر بین ۵ الی ۱۰ اسب دیده اید در همه کار‌ها جدی هستید و در هر موقعیتی سعی می‌کنید به بهترین شکل عمل کنید. شما کمال گرا و منطقی هستید و همیشه روی وظایف تان تمرکز می‌کنید. به ندرت در راه رسیدن به اهداف تان دچار مشکل می‌شوید. گاهی اوقات نامنظم هستید، اما این مسئله هیچ تداخلی در شخصیت کمال گرای شما ندارد گاهی اوقات هم بد نیست نامنظم باشید.

دوست دارید همه چیز پیش بینی شده باشد به همین دلیل برای همه چیز برنامه ریزی می‌کنید. با تکرار هیچ مشکلی ندارید به خصوص وقتی می‌دانید با تکرار به هدف می‌رسید. اعتماد به نفس دارید و به خودتان مطمئن هستید. چیز‌هایی که باعث شکست می‌شوند را دست کم می‌گیرید و به آن‌ها اجازه نمی‌دهید تاثیری در مسیر زندگی شما داشته باشند.

۱۱ اسب یا بیشتر

اگر ۱۱ اسب یا بیشتر دیده اید بسیار دقیق و هوشیار و جزئی نگر هستید. به راحتی به چیز‌هایی می‌رسید که برای دیگران سخت است. وقتی کاری به شما محول می‌شود سعی می‌کنید به بهترین شکل ممکن و با جزئیات دقیق آن را انجام دهید. اطمینان دارید که همیشه همه چیز طبق خواسته شما پیش می‌رود و همین باعث می‌شود گاهی اوقات از رقیبان عقب بمانید.

دوست دارید همه چیز را به روش علمی و بر طبق ساختار‌های ثابت شده انجام دهید و همیشه به بهترین نتایج می‌رسید. کمال گرایی شما باعث شده است که گاهی اوقات نسبت به نتایج کار‌ها احساس ناامنی کنید. پیشنهاد من به شما این است که گاهی اوقات به خودتان آرامش بدهید و هر چیزی را بیش از حد جدی نگیرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
با تفاوت قدرت و گشتاور آشنا شوید

شما چند اسب در تصویر دیدید؟ آیا با نتایج تست موافق هستید؟

وبسایت بدونیم – مریم اسدی

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *