, ,
,

اینکه متولدین هر ماه، یک سری خصوصیات روحی و عاطفی و اخلاقی مشترک دارند را باور دارید؟ راستش اگر کمی در مورد خصوصیات اخلاقی و ویژگی های ذهنی و رفتاری افرادی که در یک ماه از سال به دنیا آمده اند، دقت کنید، به نتایج جالبی می رسید. البته در هر موردی، استثناء هم وجود دارد.

خصوصیات عاطفی افراد بر اساس ماه تولدشان

فروردین

در کارهای خصوصی متولدان فروردین ما دخالت نکنید، آن ها به دنبال دست یافتن به خواسته ها و برآورده ساختن توقعات خود هستند و در این زمینه، بسیار خودمحور و شاید خودبین به شما می آیند. در مورد اینکه متولدان فروردین ماه به راحتی دل شما را به دست بیاورند، احتیاط کنید و گرنه به همان آسانی نیز شما را از دست خواهندداد و تا ابد فراموش تان می کنند. آن ها به سمت افرادی جذب می شوند که شخصیتی مستقل و آزاده از خود بروز دهند و هر روز برای آن ها به منزله آغازی جدید است، پس آماده مواجهه با هر واکنش غیرمنتظره ای از سوی آن ها باشید.

مقابل آن ها، محکم و بااراده ظاهر شوید و همیشه آن ها را تحسین کنید و بر این مسئله که به وجودشان افتخار می کنید، تاکید کنید. هرگز پاپیچ آن ها نشوید و در کارهای خصوصی شان دخالت نکنید و آنها را مورد انتقاد تخریب کننده قرار ندهید؛ دوستان شان را بپذیرید و از آن ها بیهوده و بی اساس خرده نگیرید.

اردیبهشت

حس حسادت اردیبهشتی ها را تحریک نکنید؛ متولدان اردیبهشت تابع احساسات و عواطف درونی شان هستند و هم زمان به احساسات طرف مقابل شان نیز احترام کامل می گذارند. از این رو، همسران آن ها بسیار خوشبخت خواهندبود. آن ها عاشق مواد غذایی هستند و غذا خوردن، برای آن ها بسیار ارزشمند است، پس تا جای ممکن، غذاهای مورد علاقه شان را بپزید. برای راه یافتن به قلب همسر اردیبهشتی خود محیطی خیال انگیز به همراه یک موسیقی رمانتیک و آرام و چند شمع در گوشه ای دنج در خانه تان فراهم آورید و محبت کردن و به اصطلاح لی لی به لالا گذاشتن آن ها را هرگز فراموش نکنید.

آن ها به طور معمول یاد دوستان شان هستند (البته دیده شده اردیبهشتی هایی که چندان هم باوفا نبوده اند!) و هرگز نمی گذارند که آن ها به حال خود رها شوند، پس شما هم در همه حال حامی و یاور آن ها باشید. آن ها بسیار سخاوتمند هستند، به خصوص نسبت به همسر و عزیزان شان، پس انتظار گرفتن هدایای متعدد را از سوی آن ها داشته باشید. بی جهت و ناخالصانه آنها را تحسین نکنید؛ آن ها هنگام آغاز ارتباط، بسیار آرام و مطمئن پیش می روند اما اگر در همراهی آنها صبر و حوصله به خرج دهید، با صمیمیت و محبت عمیق و خالصانه و همیشگی آن ها مواجه خواهید شد.

خرداد

متولدان این ماه به سمت افراد فرهیخته جذب می شوند؛ خرداد ماهی ها از راه های عجیب  دستیابی به محبت هستند. آن ها از داشتن دوستان متعدد و ارتباطات متفاوت به وجد می آیند. برای راه یافتن به قلب آن ها، باید سخت تلاش کنید، چون آن ها از دست و پنجه نرم کردن با هر چالشی استقبال می کنند؛ آن ها براساس ذات و خمیره وجودی خود به سمت افراد فرهیخته و صاحب نظر جذب می شوند. آن ها از گفت و گوهای طولانی لذت می برند.

اگر مایلید ارتباط تان را با آن ها حفظ کنید، باید گاه و بیگاه آن ها را به حال خود رها کنید و درحقیقت، آن ها را از آزادی طبیعی شان محروم نسازید. همیشه چیزهای تازه و جدیدی برایشان فراهم آورید تا دچار یکنواختی در یک ارتباط نشوند، در غیر این صورت به محض کسل شدن از طرف مقابل شان دل زده می شوند و بی درنگ، آن ارتباط رنگ کهنگی به خود می گیرد. زمانی که آن ها با شما حرف می زنند، شنونده خوبی برای شان باشید؛ از پیروی از آداب قدیمی و کهنه دست بکشید و در عوض با جریان نوین روز پیش بروید تا همیشه در قلب شان جای خاصی داشته باشید.

تیر

تحت هیچ شرایطی فرد متولد تیرماه را دست نیندازید؛ متولدین تیرماه برای دست یابی و رسیدن به خواسته خود به دنبال عشق و محبت خالص، حقیقت و ابدی هستند. آن ها از دریافت گل و هدایای مختلف لذت زیادی می برند؛ به آن ها توجه زیادی نشان دهید؛ آن ها از اینکه ساعات طولانی را با همسر یا عزیزان شان در محیطی صمیمی و گرم سپری کنند، خیلی به وجد می آیند. آن ها عاشق خانه و خانواده شان هستند؛ همیشه تاریخ های مهم مثل سالگرد تولد، ازدواج یا اولین روز آشنایی تان را به یاد داشته باشید و به آن ها هدیه بدهید.

آن ها دوست دارند مورد عشق و علاقه کامل دوستان خود قرار بگیرند. پس به آن ها عشق بی قید و شرط بورزید و محبت کنید. آن ها از دریافت کارت های تبریک در مواقع مختلف لذت می برند؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی، آن ها را دست نیندازید و سر به سرشان نگذارید چون ممکن است شوخی های شما را خیلی جدی بگیرند و احساسات شان خدشه دار شود. اگر موقعیت و شرایط مناسب در اختیار آن ها قرار بگیرد، ممکن است برخی مواقع خاص تبدیل به افرادی اهل خدعه شوند. آن ها روابط دوستانه تدریجی را ترجیح می دهد؛ همواره به اعضای خانواده آن ها احترام بگذارید تا مورد احترام آنها قرار بگیرید.

مرداد

مردادی ها عاشق دریافت گل، هدیه و توجه هستند؛ متولدین مردادماه برای رسیدن به خواسته های خود مایل اند همواره و تحت هر شرایطی مورد تایید و تحسین قرار بگیرند و محبت و حمایت محض طرف مقابل شان را طلب می کنند. همیشه اطمینان حاصل کنید که از زیبایی و کمالات آن ها به حد کافی تعریف کنید. آن ها عاشق دریافت گل و هدایای مختلف هستند و مایل اند همیشه و در همه حال، کانون توجهات افراد را به خود اختصاص دهند؛ از این رو در یک رستوران، میزها و صندلی های وسط را انتخاب می کنند تا در معرض دید همه قرار داشته باشند. آن ها افرادی بسیار پرجنب و جوش و فعال هستند، بنابراین ساعات خواب شان کمتر از حد معمول است. در کنار آن ها تا جای ممکن همراه و صبور باشید، زیرا آن ها خواهان برخورداری از تسلط کامل در یک ارتباط هستند. یادتان نرود رابطه خود را با آن ها باید حسابی مدیریت کنید.

شهریور

شهریوری ها و یک زندگی آرام و بدون ماجرا؛ متولدین شهریورماه برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلانی و تدریجی عمل می کنند. آن ها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابل شان هستند و در کنار آن ها، صبر و شکیبایی را یاد خواهید گرفت و به همان شکل با آن ها باید رفتار کنید. از آنجایی که آن ها از به هم ریختگی، بی نظمی و شلوغی بیزارند باید همیشه محل زندگی شان را تمیز و مرتب نگه دارید.

آن ها فقط خواهان عشق و محبت از سوی عزیزان شان نیستند، باید اطمینان حاصل کنند که شما صمیمی ترین و بهترین دوستشان نیز هستید. هرگز به اجبار غذا و خوراکی ای به آن ها ندهید که دوست ندارند چون آن ها نسبت به برنامه غذایی و سلامت و تندرستی شان بسیار حساس هستند. آن ها خواهان برخورداری از یک زندگی آرام و بدون ماجرا هستند، از این رو دوست ندارند در کانون توجهات قرار بگیرند.

مهر

برای گرفتن هر تصمیمی به یک فرد متولد مهرماه فرصت دهید. متولدین مهرماه برای دست یافتن به منتهای آرزوی خود در یک رابطه زناشویی، به دنبال ابراز علاقه های گرم و صمیمانه از سوی همسر خود هستند و از محیط های رمانتیک و خیال انگیز لذت زیادی می برند. اگر می خواهید راهی به قلب آن ها باز کنید، باید میزان علاقه تان را نسبت به انواع هنرها و موسیقی افزایش دهید، در این صورت مورد تحسین آن ها قرار خواهید گرفت. همیشه و در همه حال به آن ها توجه داشته باشید و از نقاط قوت شخصیت او تعریف کنید و قبل از شروع هرکاری، عقیده و نظر آن ها را بپرسید، چون همیشه و در هر زمینه ای حرفی برای  گفتن دارند. آن ها افرادی تعلل ورز و مسامحه کار هستند و گاهی بی دلیل امروز و فردا می کنند و انجام برخی از کارها را پشت گوش می اندازند.

 از این رو، در تصمیم گیری ها تا حدی مغرور و متکبر می شوند ولی بهتر است در این طور مواقع به روی خودتان نیاورید و اعتراضی نکنید. آنها باید برای گرفتن هر تصمیمی مدت زیادی فکر کنند و به زمان زیادی در این زمینه نیاز دارند. ضمن اینکه دوستانه به او، گذشتن زمان و امکان از دست رفتن فرصت های زندگی را یادآوری می کنید، کمی هم صبور باشید و به او زمان بدهید.

آبان

آبانی ها براساس طبیعت و خلق پاییزی خود سریع دل بسته و سریع تر دل می کنند؛ متولدین آبان ماه برای انجام کارها و رسیدن به خواسته های خود در زندگی، گاهی نسنجیده و آنی عمل می کنند و درواقع، به همان سرعتی که دل می بازند، سریع تر دل می کنند! آن ها در مورد ازدواج، معمولا خواهان عشق در یک نگاه هستند و به سرعت عاشق می شوند. همیشه آماده باشید تا در مورد عمیق ترین خواسته های درونی، اسرار زندگی و رویاهای شخصی تان با آن ها صحبت و تبادل نظر کنید؛ آنه ا خواهان مشاهده شور و شوق وافر در وجود همسر خود هستند.

آن ها عاشق سفر و تفریح هستند و اگر پا به پای آن ها پیش نروید، بدون شک به مشکل بر می خورید. بعضی از آن ها هنگام کار مایل اند موسیقی بشنوند؛ مردان متولد آبان ماه مایل اند در طول روز هزاران مرتبه از شما ابراز علاقه ببینند تا خیال شان راحت شود. هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آن ها را تحریک نکنید وگرنه با واکنشی به مراتب بدتر از سوی آن ها مواجه خواهیدشد و به سرعت و قبل از آنکه دریابید چه اتفاقی افتاده، ممکن است در ارتباط با همسر آبان ماهی خود دچار معضل شوید. درحقیقت، سریع دل بستن و سریع تر دل کندن، یکی از خصلت ها و ویژگی های آنها محسوب می شود.

آذر

متولد آذرماه عاشق پیاده روی و رفتن به پیک نیک است؛ متولدین آذرماه برای دست یابی به اهداف و خواسته های خود، به دنبال یادآوری های مداوم هستند. به آن ها آزادی کامل دهید و با چون و چراهای بی دلیل و غیرمنطقی خود، هرگز مانع پیشرفت و موفقیت شان نشوید. آن ها از پیاده روی های طولانی در کنار ساحل و مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی لذت می برند و از سفرهای کوتاه و گشت و گذارهای خانوادگی در طبیعت انرژی می گیرند و مایل اند تعطیلات آخر هفته شان را خارج از شهر سپری کنند.

آن ها از افراد سرزنده، پرتحرک، شاد و پرشور خوش شان می آید و اگر در کنارشان حالت غمگین و دل مرده به خود بگیرید، در واقع به دست خود آن ها را از خود فراری داده اید. آن ها اهل سر به سر گذاشتن با دیگران بوده و اهل لطیفه گویی و مزاح هستند، پس شما هم این ویژگی ها را در خود تقویت کنید. هرگز اشتباهات و خطاهای شان را بی پرده و مستقیم به آن ها گوشزد نکنید وگرنه به شدت آزرده خاطر و دلخور می شوند؛ برای تذکردادن به آن ها در مورد اشتباهات شان محیط مناسبی در خانه به وجود بیاورید و بحت را برنامه ریزی و مدیریت کنید.

آن ها از فضاهای کوچک، محدود و سربسته بدشان می آید؛ هرگز آن ها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کاری نکنید، آن ها برای انجام هرکاری به زمان نیاز دارند و باید با آرامش خاطر کامل هرکاری را صورت دهند.

دی

سر قول خود به دی ماهی ها بمانید؛ متولدین دی ماه برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود در زندگی، ابتدا، باید فکر و ذهن شان را سروسامان دهند تا توجه و حواس شان روی موضوع خاصی متمرکز شود. سر و وضع ظاهری برای آن ها، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، از این رو برای راه یافتن به قلب شان باید دریابید که چه چیزی را دوست دارند، سپس خود را به آن شکل درآورید.

آن ها علاقه شدیدی به کارشان دارند و شما هم لازم است به شغل و پیشه آن ها اهمیت زیادی بدهید.

درضمن آن ها همیشه دوست دارند مدیر و رئیس باشند. آن ها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادوهای گران قیمت به وجد می آیند؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی اعصابشان را تحت فشار نگذارید چون بسیار خشمگین و بدخلق می شوند و طغیان های عصبانیت شان غیرقابل کنترل است. آن ها در پذیرفتن هرگونه مسئولیت و تعهدی، بسیار کند عمل می کنند، پس در زندگی با فرد متولد دی، صبر و حوصله زیاد به خرج دهید.

بهمن

بهمنی ها حساس و نکته سنج هستند؛ متولدین بهمن ماه برای موفقیت و احساس رضایت در زندگی خود، نیاز به همسری ماجراجو و اهل مخاطره و ریسک دارند. آن ها برای پیشرفت و موفقیت به فضای عمل گسترده ای نیاز دارند وگرنه غمگین و  افسرده می شوند. آن ها از درگیر شدن در علت ها و معلول ها لذت می برند، پس طوری عمل کنید که نشان دهید که به این علاقه شان اهمیت می دهید.

آن ها از چیزهای پیش بینی نشده و غیرمترقبه لذت می برند و دوست دارند که گاه و بیگاه غافلگیر شوند؛ آن ها در کل از هر چیز نامتعارف و منحصر به فردی به وجد می آیند. آن ها از صحبت و گفت و گو لذت می برند، پس هنگام صحبت شان، آن ها را تشویق به ادامه دادن بحث کنید. نسبت به آن ها خیلی سخت گیر و موشکافانه عمل نکنید وگرنه دست و پای خود را گم می کنند؛ در عین حال تمایل به پرحرفی و به اصطلاح روده درازی کردن در آن ها وجود دارد.

اسفند

یک اسفندماهی را به تماشای فیلم اکشن نبرید؛ متولدین اسفندماه برای رسیدن به خواسته های خود، به وفور تغییر عقیده می دهند و از این شاخه به آن شاخه می پرند. آن ها از تماشای تئاتر و بازدید از موزه های لذت می برند و این مکان ها درواقع پاتوق مورد علاقه شان محسوب می شود. آن ها از تماشای فیلم های سوزناک و رمانتیک به وجد می آیند. از این رو هرگز آن ها را به تماشای فیلم های اکشن و پرزدوخورد نبرید.

آن ها برای ازدواج هرگز از یافتن نیمه گمشده خود ناامید نمی شوند و تا او را نیابند، دست از تلاش سرسختانه خود بر نمی دارند. تحت هر شرایطی باید با آن ها احساساتی و عاطفی برخورد کنید عمیقا آزرده خاطر و دلخور نشوند و هرگز با تندی با همسر اسفندی خود رفتار نکنید، خلاصه اینکه کمی هوای آن ها را بیشتر داشته باشید! آن ها علاقه چندانی به حل و فصل مسائل مالی ندارند و ترجیح می دهند که این طور مسائل را به شریک زندگی شان بسپارند و خود از آن دور بمانند.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید