, ,
,

ورزش و ماه رمضانبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از تسنیم، یکی از مقولاتی که با فرارسیدن ایام ماه رمضان برای افراد علی الخصوص ورزشکاران به عنوان یک سئوال مهم مطرح می‌شود چگونگی ورزش کردن با دهان روزه در ماه رمضان است که در این زمینه اکبر خزایی در خصوص فعالیت‌های ورزشی و روزانه در این ماه به تسنیم اظهار داشت: افراد در حد امکان زیر نور خورشید و محیط گرم قرار نگیرند و از فعالیت‌های روزانه بکاهند.

وی ادامه داد: استراحت و خواب روزانه می‌تواند از کم آبی و ضعف جلوگیری کند. همچنین براساس تجربیاتی که طی سال ها به دست آوردیم بهترین زمان فعالیت‌های روزانه ۴۵ دقیقه الی یک‌ساعت قبل از افطار است که یک تمرین سبک ورزشی صورت پذیرد و پس از آن افطار صرف شود که یکی از بهترین روش‌های سوزاندن چربی‌های ذخیره شده در بدن است زیرا سطح ذخایر گلیکوژن به حداقل می‌رسد و بدن برای تامین انرژی و کالری مورد نیاز از چربی‌های ذخیره شده استفاده می‌کند.

این مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت ورزشکاران می‌توانند یک ساعت پس از صرف افطار به فعالیت‌های روزانه ورزشی خود به مدت ۴۵ دقیقه الی یک‌ساعت بپردازند، البته این ورزش کردن نسبت به گزینه اول از چربی سوزی بسیار کمتری برخوردار است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید