شرایط پذیرش دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی در دانشگاه پیام‌نور

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام‌نور نحوه پذیرش دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی در کنکور فراگیر این دانشگاه را تشریح کرد.

بهنوش سلیم بهرامی، رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه پذیرش داوطلبان در کنکور 91 فراگیر دانشگاه پیام‌نور برای دو نیمسال تحصیلی بهمن ماه 92-91 و مهرماه 93-92 صورت خواهد گرفت، گفت: آزمون فراگیر امسال در نیمه دوم آذرماه برگزار خواهد شد.

وی درباره زمان پذیرش متقاضیانی که دوره پیش دانشگاهی خود را به اتمام رسانده‌اند، گفت: این متقاضیان پس از اتمام تحصیلشان در شهریورماه 92 از مهرماه سال جاری که مطابق با سال تحصیلی 93-92 است به کلاس‌های درس فراگیر پیام‌نور می‌روند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه مهرماه را زمان آغاز نام نویسی در این دوره از کنکور فراگیر اعلام کرد و گفت: ثبت‌نام متقاضیان در سامانه www.sanjesh.org انجام خواهد شد.

سلیم بهرامی گفت: متقاضیان شرکت در مقاطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی)، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد امکان شرکت در این کنکور را دارند.

وی به تفاوت‌های آزمون فراگیر امسال اشاره کرد و گفت: امسال از طریق آزمون فراگیر هم برای بهمن ماه و هم برای مهر ماه سال 92 دانشجو پذیرش خواهد شد.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام‌نور خاطرنشان کرد: دانشجویانی که تحصیل آن‌ها در 31 دی ماه سال 91 تمام شود و در آزمون فراگیر پذیرش شوند، می‌توانند از بهمن ماه به عنوان دانشجویان جدید فراگیر پذیرش شوند. همچنین دانشجویانی که درس آن‌ها تا 31 دی ماه سال 91 پایان نیابد در مهر ماه سال 92 به عنوان دانشجوی فراگیر پذیرش خواهند شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
12 سمندر نادر در ارومیه کشف شد

به گفته وی بر این اساس دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی و همچنین دانش‌آموزان شاغل در سال آخر نیز می‌توانند در آزمون فراگیر شرکت کنند و پس از پایان درسشان و در صورت قبولی در مهر ماه سال 92 در دانشگاه پیام نور پذیرش شوند.

بهرامی با بیان اینکه پذیرش بر اساس ظرفیت است، درباره ظرفیت‌های آزمون امسال گفت: بر این اساس در مقطع کارشناسی در هر رشته محل بین 30 تا 50 نفر پذیرش خواهند شد. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز 15 نفر به صورت آموزش محور و 15 نفر به شیوه آموزش و پژوهش‌ محور پذیرش خواهند شد.

وی با اشاره به اعمال تغییراتی در منابع آزمون دوره‌های فراگیر و ایجاد رشته‌ محل‌های جدید، خطاب به داوطلبان آزمون فراگیر هشدار داد که تا زمان انتشار دفترچه‌های دوره‌های فراگیر در مؤسسات آمادگی فراگیر پیام‌نور ثبت‌نام نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *