,

موزه و یا به زبان فارسی خودمان «گنجینه‌ها»، مکان‌هایی هستند که اشیا و ابزار ارزشمند قدیمی را در آن نگهداری می‌کنند. اما در دنیای معاصر تعریف این مکان کمی تغییر کرده است. گنجینه‌هایی در دنیای امروز به وجود آمده‌اند که به موضوعی خاص که شاید قدیمی هم نباشد اختصاص یافته‌اند.

یکی از اولین مکان‌هایی که گردشگران برای بازدید انتخاب می‌کنند موزه‌ ها هستند. پس بیایید ببینیم کدام شهرهای دنیا بیشترین گنجینه‌ ها را دارند.

شهر استکهلم

شهر استکهلم، خود، یک موزه‌ی بزرگ است. این شهر ۸۳ موزه با موضوعات متفاوت نیز دارد. از موسیقی گرفته تا موزه‌ی ویژه‌ی ارواح!

مهم‌ترین موزه‌ی این شهر، کاخ سلطنتی در وتینگهلم است که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

شهرمیلان

شهر میلان پایتخت هنری ایتالیاست و حدود ۹۰ موزه در این شهر قرار دارد. تعدادی از این موزه‌ها به هنر، مد و طراحی اختصاص دارد. موزه‌ی «دی بررا» مشهورترین مکان این شهر است که گنجینه‌ای از آثار نقاشان و مجسمه‌سازان مشهور را در خود جای داده است.

یکی دیگر از موزه‌های این شهر موزه‌ی علم و فناوری لئوناردو داوینچی است. در این گنجینه آثار علمی و تخیلی این نابغه‌ی هنرمند در معرض دید بازدید‌کنندگان قرار می‌گیرد و بخش‌هایی نیز برای تجربه‌ی دانش‌آموزان و دانشجویان در نظر گرفته شده است.

شهر بروکسل

شهر بروکسل دارای ۹۳ موزه در موضوعات گوناگون است. یکی از دیدنی‌ترین این موزه ها، موزه‌ي موسیقی است که بازدیدکنندگان می‌توانند ۹۰۰۰ ساز و ابزار موسیقی مربوط به سراسر جهان را در آن مشاهده کنند و از کنسرت‌های زنده‌ای که در آن اجرا می‌شود لذت ببرند.

شهر شانگهای

شانگهای شهری شلوغ و پر جمعیت است. این شهر با ۱۲۰ موزه خود در ردیف بهترین شهرهای دنیا برای دیدن موزه‌ها قرار گرفته است. در موزه‌ی مرکزی شانگهای می‌توان تاریخ ۶۰۰۰ ساله را با تماشای آثار هنری مانند خوشنویسی، فلزات، سرامیک، مبلمان و جواهرات مشاهده کرد.

شهر تایپه

شهر تایپه در کشور تایوان با ۱۳۱ موزه‌ی دیدنی، از تاریخ باستان تا حوادث شگفت‌انگیز، نیز مکانی دلپذیر برای عاشقان موزه‌هاست.

کاخ ملی تایپه، موزه‌ای برای نمایش آثار تاریخی و هنری این شهر است. همچنین موزه‌ی هنرهای معاصر، مهم‌ترین آثار هنری ملی و بین‌المللی را نمایش می‌دهد. موزه‌ی مینیاتورهای تایپه نیز که یک زن و شوهر آن را راه‌اندازی کرده‌اند مجموعه‌ای از کوچک‌ترین‌های دنیاست که از سراسر جهان جمع‌آوری شده است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – جمال رادفر

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید