شهرهایی که بیشترین تعداد موزه را دارند

موزه و یا به زبان فارسی خودمان «گنجینه‌ها»، مکان‌هایی هستند که اشیا و ابزار ارزشمند قدیمی را در آن نگهداری می‌کنند. اما در دنیای معاصر تعریف این مکان کمی تغییر کرده است. گنجینه‌هایی در دنیای امروز به وجود آمده‌اند که به موضوعی خاص که شاید قدیمی هم نباشد اختصاص یافته‌اند.

یکی از اولین مکان‌هایی که گردشگران برای بازدید انتخاب می‌کنند موزه‌ ها هستند. پس بیایید ببینیم کدام شهرهای دنیا بیشترین گنجینه‌ ها را دارند.

شهر استکهلم

شهر استکهلم، خود، یک موزه‌ی بزرگ است. این شهر 83 موزه با موضوعات متفاوت نیز دارد. از موسیقی گرفته تا موزه‌ی ویژه‌ی ارواح!

مهم‌ترین موزه‌ی این شهر، کاخ سلطنتی در وتینگهلم است که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

شهرمیلان

شهر میلان پایتخت هنری ایتالیاست و حدود 90 موزه در این شهر قرار دارد. تعدادی از این موزه‌ها به هنر، مد و طراحی اختصاص دارد. موزه‌ی «دی بررا» مشهورترین مکان این شهر است که گنجینه‌ای از آثار نقاشان و مجسمه‌سازان مشهور را در خود جای داده است.

یکی دیگر از موزه‌های این شهر موزه‌ی علم و فناوری لئوناردو داوینچی است. در این گنجینه آثار علمی و تخیلی این نابغه‌ی هنرمند در معرض دید بازدید‌کنندگان قرار می‌گیرد و بخش‌هایی نیز برای تجربه‌ی دانش‌آموزان و دانشجویان در نظر گرفته شده است.

شهر بروکسل

شهر بروکسل دارای 93 موزه در موضوعات گوناگون است. یکی از دیدنی‌ترین این موزه ها، موزه‌ی موسیقی است که بازدیدکنندگان می‌توانند 9000 ساز و ابزار موسیقی مربوط به سراسر جهان را در آن مشاهده کنند و از کنسرت‌های زنده‌ای که در آن اجرا می‌شود لذت ببرند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ساخت بلندترین آسانسور جهان

شهر شانگهای

شانگهای شهری شلوغ و پر جمعیت است. این شهر با 120 موزه خود در ردیف بهترین شهرهای دنیا برای دیدن موزه‌ها قرار گرفته است. در موزه‌ی مرکزی شانگهای می‌توان تاریخ 6000 ساله را با تماشای آثار هنری مانند خوشنویسی، فلزات، سرامیک، مبلمان و جواهرات مشاهده کرد.

شهر تایپه

شهر تایپه در کشور تایوان با 131 موزه‌ی دیدنی، از تاریخ باستان تا حوادث شگفت‌انگیز، نیز مکانی دلپذیر برای عاشقان موزه‌هاست.

کاخ ملی تایپه، موزه‌ای برای نمایش آثار تاریخی و هنری این شهر است. همچنین موزه‌ی هنرهای معاصر، مهم‌ترین آثار هنری ملی و بین‌المللی را نمایش می‌دهد. موزه‌ی مینیاتورهای تایپه نیز که یک زن و شوهر آن را راه‌اندازی کرده‌اند مجموعه‌ای از کوچک‌ترین‌های دنیاست که از سراسر جهان جمع‌آوری شده است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – جمال رادفر

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.