شکل نشستن ما چه نکاتی را درباره شخصیت ما آشکار می کند؟

شخصیت ما ابعاد مختلفی داشته و متأثر از تجربیات ما در زندگی و نحوه تربیت ما قرار دارد. اما وقتی با کسی ملاقات می کنید یا سعی دارید او را بهتر بشناسید، راه ساده ای وجود دارد که با کمک آن می توانید به چیزهای بیش تری درباره آن شخص پی ببرید.

نحوه نشستن شما نکات زیادی را درباره شخصیت شما آشکار می کند. حالتی که هنگام نشستن دارید و با آن راحت هستید، حتی بدون آن که خودتان متوجه باشید پنجره کوچکی رو به شخصیت شما باز می کند. در ادامه می خواهیم ببینیم شکل نشستن ما چه چیزهایی را درباره شخصیت ما نشان می دهد.

صاف نشستن

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (11)

صاف نشستن مزایای زیادی دارد و اگر بدانید که این شکل از نشستن چه چیزی را درباره شما نشان می دهد، متوجه خواهید شد که چرا همیشه تأکید می شود اگر می خواهید دیگران دید خوبی نسبت به شما داشته باشند، صاف بنشینید.

صاف نشستن نشان می دهد اعتماد به نفس دارید و قابل اعتماد و قوی هستید. شما با این نوع نشستن به دیگران نشان می دهید که آمادگی رویارویی با هر چالشی را دارید.

اما مورد اعتماد بودن شما به معنای کسل کننده بودنتان نیست. کسانی که صاف می نشینند از نظر دیگران آدم های شوخ طبعی هستند و از زندگی لذت می برند.

ضربدری کردن مچ پاها

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (1)

وقتی می نشینید باید به حالت پاهایتان دقت داشته باشید. البته اغلب ما ناخودآگاه و بدون آن که حتی متوجه باشیم به شکل خاصی می نشینیم. اما اگر همیشه مچ یکی از پاهایتان را پشت مچ پای دیگرتان قرار می دهید، این نوع نشستن حرف های زیادی درباره شما برای گفتن دارد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خواص گیاه گل گاو زبان

این شکل از نشستن نشان می دهد شما فرد متشخصی هستید و سعی دارید رفتاری مبادی آداب اما در عین حال فروتنانه داشته باشید.

این نوع نشستن شکل نسبتاٌ راحت تری از صاف نشستن است اما کماکان تصویر محترمانه ای از شما ایجاد می کند.

گذاشتن دست ها روی پاها

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (2)

تنها پاهایتان نیستند که باید به حالت آن ها دقت کنید و حالت دست هایتان هم سرنخ هایی از شخصیت شما به دست می دهد.

وقتی دست هایتان را روی پاهایتان می گذارید، این حالت به دیگران نشان می دهد که فکرتان مشغول است اما احتمالا کمی هم احساس خجالت می کنید.

این نوع نشستن معمولا تصویر آدم های دلسوزی را تداعی می کند که نسبت به موقعیت های عاطفی حساس هستند و اغلب متواضع و آرام می مانند.

البته بین این که یک دست خود را روی دست دیگرتان بگذارید و این که دست هایتان را جداگانه روی پاهایتان بگذارید تفاوت جزئی ای وجود دارد. در واقع کسانی که دست هایشان را روی هم می گذارند کمی درون گراتر هستند و آهسته صحبت می کنند.

قلاب کردن دست ها در یک دیگر

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (3)

این که دست هایتان را در هم قلاب کنید با این که آن ها را بی حالت روی پاهایتان بگذارید تفاوت زیادی دارد. این حالت نشان دهنده اشتیاقی است که برخلاف بسیاری از مردم شما از آن برخوردارید و احتمالا به همین دلیل است که دیگران جذب شما می شوند.

اشتیاق شما نسبت به دنیای پیرامونتان به دیگران هم انرژی می دهد، به ویژه زمانی که این شور و شوق با برخورد گرم و صمیمانه شما هم همراه باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چند راهکار طبیعی برای کنترل اشتها

تنها مسأله ای که وجود دارد این است که از آن جایی که شخص با احساس و پرشوری هستید، گاهی زیاد احساساتی می شوید.

پا روی پا انداختن

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (4)

اگر همیشه یک پایتان را روی دیگری می اندازید، این حالت نشان می دهد شما شخص بسیار خلاقی هستید. شما مهارت زیادی در ایجاد تغییر دارید اما به دیگران سخت اعتماد می کنید.

با این حال، اگر به کسی اعتماد کنید، می توانید با آن شخص وارد گفتگو عمیقی شوید و از آن لذت ببرید و قادرید دیگران را به خوبی درک کنید.

اگر یک پایتان را روی دیگری می اندازید و بعد پای بالایی را بالا و پایین تکان می دهید، این مسأله نشان می دهد که شما انسان منظمی هستید و دوست دارید همه چیز سر وقت انجام شود.

نشستن در وسط کاناپه

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (5)

اگر وقتی می خواهید روی کاناپه بنشینید وسط آن را انتخاب می کنید، این مسأله نشان می دهد شما اعتماد به نفس خیلی زیادی دارید و در مورد انتخاب هایتان تردید نمی کنید.

شما جسور و برونگرا هستید و همان طور که انتظار می رود دوست دارید در مرکز توجه باشید.

دست به سینه شدن

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (6)

دست به سینه شدن نشان می دهد که شما در حالت تدافعی هستید اما از نه موضع ضعف بلکه از موضع قدرت.

این روشی برای محافظت از بدنتان است و کسانی که اغلب اوقات به این شکل می نشینند آدم های جدی تری هستند و نگاه تحلیلی تری به مسائل دارند.

گرفتن دسته های صندلی

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (9)

اگر وقتی روی صندلی های دسته دار می نشینید، دسته های آن ها را می گیرید، این حالت نشان می دهد که آدم بسیار دقیق و متعهدی هستید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
فرمول داشتن افکار مثبت چیست؟

این مسأله نشان می دهد که شما نسبت به مسائل پیرامونتان حساس بوده و انسان واقع گرایی هستید و همین ویژگی ها شما را به تکیه گاه عاطفی خانواده و دوستانتان تبدیل کرده است.

تکیه دادن به کف دست ها

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (8)

شاید تصور کنید که این حالت نشان دهنده راحتی و آرامش است اما در واقع نشان می دهد که شما در زندگیتان نگاهی تحلیلی به مسائل خود دارید.

هم چنین شما دوست دارید قبل از آن که تصمیمی بگیرید، شناحت دقیق تری از موقعیت مورد نظرتان پیدا کنید، چون شما شخص محتاطی هستید و قبل از هر تصمیمی دوست دارید همه ابعاد ماجرا و انتخاب های دیگر را بررسی کنید.

چهار زانو نشستن

شکل نشستن.سایت نوجوان ها (7)

چهار زانو نشستن نشان دهنده شخصیت آسوده خاطر و بی دغدغه شما است. شما رک و خلاق هستید و می توانید خودتان را به راحتی با شرایط مطابقت دهید.

شما از تجربه چیزهای جدید لذت می برید و تغییر برنامه یا روال روزمره زندگی شما را خیلی مضطرب نمی کند چون به شدت سازگار هستید.

برترین ها

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.