کاردستی شیرینی خوری بابطری نوشابه

کاردستی شیرینی خوری

کاردستی شیرینی خوری بابطری نوشابه ، کاردستی راحت و کاربردی است که می توانید درمهمانی های دوستانه از آن استفاده کنید . 

وسایل لازم برای درست کردن شیرینی خوری

بطری آب معدنی

قیچی

چسب

مقوای ماکت

مقوای معمولی

شیوه ساخت کاردستی شیرینی خوری

گام اول:

برای درست کردن این شیرینی‌خوری ابتکاری، شما نیاز به ۹ عدد بطری خالی آب معدنی دارید. ابتدا ۱۰ سانت بالاتر از ته بطری را نشانه گذاری کنید. سپس دور بدنه را با همین اندازه علامت گذاری کرده و سپس به وسیله قیچی یا کاتر آن را صاف ببرید و جدا کنید. سپس به وسیله درفش یا دریل قسمت وسط آن‌ها را سوراخ کنید.

کاردستی شیرینی خوری

گام دوم ساخت کاردستی شیرینی خوری:

از مقوای ماکت، دایره‌ای به شعاع دلخواه برای کف ظرف شیرینی‌خوری برش بزنید. برای مثال در تصویر دایره به شعاع ۳۰ سانت است. شما می‌توانید به جای مقوا از سینی‌های یک بار مصرف، آینه، شیشه (به شرطی که به صورت دایره، برش زده شده باشد)، یا از صفحه‌های موسیقی که در قدیم برای گرامافون استفاده می شده یا هر ظرف دایره‌ای دیگری استفاده کنید. این بستگی به خلاقیت شما دارد. سپس وسط آن را با مته یا چیز نوک تیز سوراخ کنید. اگر از شیشه یا آینه استفاده کردید، لازم است با شیشه بر، وسط آن را سوراخ کنید.

کاردستی شیرینی خوری

گام سوم:

به وسیله‌ی اسپری کاسه‌ها و صفحه اصلی را به رنگ دلخواه اسپری کنید. بهتر است هنگام رنگ آمیزی با اسپری در فضای باز باشید و برای این که زیر کار رنگ نگیرد، چند روزنامه زیر دستتان پهن کنید. پس از رنگ‌آمیزی اجازه دهید تا کاسه‌ها کاملا خشک شود.

کاردستی شیرینی خوریکاردستی شیرینی خوری

گام چهارم ساخت کاردستی شیرینی خوری:

پس از رنگ‌آمیزی تمام قطعات به رنگ دلخواه، مرحله مونتاژ آن فرا می‌رسد. در این مرحله روی میله وسط سه کاسه قرار می‌دهیم. برای محکم شدن کار، دور میله و قسمت زیر هر کاسه را آغشته به چسب چوب غلیظ کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. بهتر است از چسب چوب بی‌رنگ برای این کار استفاده کنید. بعد از خشک شدن چسب‌ها میله را که دو کاسه در بالا و یک کاسه برای چسبیدن روی کف در نظر گرفتید، وسط دایره با چسب چوب بچسبانید و بقیه کاسه‌ها را در اطراف آن بچسبانید. صفحه را در جایی ثابت قرار دهید تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن می‌توانید از تزیینات مختلف مثل اکلیل برای لبه‌ها یا پروانه‌های تزیینی یا انواع لوازم تزیینی برای زیباتر شدن کار استفاده کنید و از شیرینی خوری‌تان لذت ببرید.

کاردستی شیرینی خوریکاردستی شیرینی خوری

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی شیرینی خوری بابطری نوشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *