شیطان بر پیشانی چه کسی بوسه می‌زند؟

جهنم (1)

رسول خدا(ص) می فرماید: هرگاه مرد به چهل سالگی رسید و خوبی او بر بدیش غلبه نکند، شیطان پیشانی او را می بوسد و می گوید این چهره ای است که روی سعادت را نخواهد دید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) با ذکر حدیثی از رسول خدا(ص) به اثرات گناه بر انسان می پردازد

رسول خدا(ص) می فرماید:هرگاه مرد به چهل سالگی رسید و خوبی او بر بدیش غلبه نکند، شیطان پیشانی او را می بوسد و می گوید این چهره ای است که روی سعادت را نخواهد دید.

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)در شرح این حدیث می گوید:شخصی خدمت آقای اراکی رسید و گفت:آقا مرا موعظه کنید.آقای اراکی در پاسخ گفت:چه کاره هستی؟ آن مرد پاسخ داد:نجار.سپس آقای اراکی در پاسخ آن مرد گفت:آیا برای دلت در ساخته ای؟ اگر این کار را نکرده ای سریعا این عمل را انجام بده.

مرحوم مجتهدی در ادامه می گوید:من روزی این مطلب را برای یکی از روحانیون گفتم.ایشان وقتی بالای منبر رفتند، به مردم گفتند:دیگر دلی نمانده که ما برای آن در بسازیم.دل ما خراب است.فردای آن روز به شاگردانم گفتم:شما جوان ها هنوز دلتان خراب نشده برای آن در بسازید.پیرمردها دیگر نمی توانند بر دلشان در بگذارند.دلشان خراب شده.

ایشان در ادامه می گوید:البته قصد نا امید کردن پیرمردها را ندارم.مسن ها می توانند یک در دست دوم بر دلشان بگذارند.هرچند آن در اولی نمی شود.ولی جوانها می توانند.کسی که در چهل سال ابتدایی عمرش هدایت نشده دیگر بعید است که در صراط مستقیم حرکت کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همه آن‌چه که برای انتخاب رشته کنکور سراسری باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *