صبحانه و فیتنس

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

صبحانه و فیتنس

بعضی از مردم فکر می کنند حذف صبحانه یک تکنیک عالی برای کاهش وزن است.

منطق آنها این است که کالری را از مصرف روزانه خود حذف می کنند.

متاسفانه این روش جواب نمی دهد خوردن یک وعده در صبح می تواند در واقع به شما کمک کند به کاهش وزن ایده آل خود برسید که در اینجا سه دلیل یرای آن ذکر می کنیم.

1) صبحانه کار متابولیسم بدن شما را شروع می کند. اگر اولین وعده غذایی روز خود را از قلم بیاندازید متابولیسم شما در واقع برای حفظ انرژی پایین می آید. تحقیقات نشان می دهد کسانی که به طور مرتب صبحانه می خورند کاهش وزن خود را حفظ می کنند و احتمال اضافه وزن کمتری دارند. احتمال دارد صبحانه خورها به طور منظم ورزش کنند. پس بعد از بیدار شدن حداقل تا یک ساعت بعد صبحانه بخورید.

2) پروتئین، هوس شیرینی جات را کم می کند. مقدار زیاد پروتئین در گزینه های مشهور صبحانه مثل ماست چکیده، غلات و تخم مرغ به شما انرژی می دهد، پس احتمال کمتری وجود دارد سراغ شکر بروید. کالری بالا همانند شیرینی جات و قهوه به شما انرژی می دهد.

3) فیبر گرسنگی را برطرف می کند و شکم شما را تخت می کند: غلات متشکل از دانه های کامل و میوه جات تازه هر دو گزینه های عالی برای صبحانه می باشند زیرا دارای فیبر بالایی می باشند. فیبر نه تنها احساس سیری طولانی مدتی به شما می دهد بلکه کمتر تمایل به میان وعده خواهید داشت، همچنین نفخ همراه با یبوست را کاهش می دهد که باعث می شود معده شما مسطح و تخت به نظر برسد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چه کنیم که در پاییز دچارسرماخوردگی نشویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *