طرز ساخت کاردستی گل نرگس با روبان

t طرز ساخت کاردستی گل نرگس با روبان

کاردستی گل نرگس با روبان

برای ساخت گل نرگس به وسایل زیر نیاز داردید

وسایل لازم

متر خیاطی

سوزن و نخ

نوار روبان حریر سفید

نوار روبان ساتن زرد

قیچی

کاردستی گل نرگس با روبان

شیوه ساخت گل نرگس

ابتدا از روبان حریر نواری به طول 9 سانت جدا کنید. روبان را روی هم تا کرده و دو سر آن را به وسیله سوزن و نخ بدوزید. سپس روی آن به وسیله مداد، لوزی رسم کنید و روی لوزی را کوک بزنید.هنگامی که دور لوزی را کوک زدید نخ را از همان سمت انتهای دوخت بکشید تا تمام  کوک ها جمع شود. پس از آن گلبرگ ها را با دست منظم کنید.

 همین کار را مجددا تکرار کنید و یک سری گلبرگ دیگر درست کنید. شما می توانید با کوتاه تر گرفتن طول روبان مثلا 7 سانت گلبرگ هایی  در اندازه ی کوچک تر درست کنید.سپس ردیف گلبرگ های دوم را وسط گلبرگ های ردیف اول قرار دهید و انتهای آن را با سوزن محکم بدوزید.

از روبان ساتن زرد، نواری به طول 7 سانت جدا کنید. آن را به صورت دایره دور هم بپیچید تا پرچم وسط گل نرگس درست شود و انتهای آن را با سوزن و نخ محکم کوک بزنید. سپس آن را وسط دو ردیف گلبرگ های سفید گل بگذارید و با همان نخ آن را به گلبرگ ها متصل کنید. برای ساقه گل می توانید مقداری از سیم گل سازی به طول دل خواه جدا کنید و دور آن را با نوار گاترین سبز بپوشانید و یک سر آن را با دم باریک به صورت حلقه در آورید. سپس آن را از وسط پرچم و گلبرگ ها رد کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی درخت های بهاری 

این گل زیبا را می توانید با ساقه یا بدون ساقه برای تزیین روی کیف دستی گل سر انگشتر یا هر وسیله دیگر استفاده کنید و از زیبایی کاردستیتان لذت ببرید.

 

کاپشن های زمستانی با طرح های دیدنی

3.7/5 - (3 امتیاز)

‫2 نظر ارسال شده در “طرز ساخت کاردستی گل نرگس با روبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *