عاشق یه بازیگر ۵۰ ساله شدم

پرسش

من عاشق یه بازیگر ۵۰ ساله شدم. دست خودم نیست وقتی میخوام از یاد ببرمش نمیتونم. رسیدن بهش هم خیلی سخته و تقریبا غیر ممکن. چیکار کنم؟ من ۱۴ سالمه.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

در زندگی با بسیاری دیگر از دوست داشتن ها مواجه میشوی که همه آنها به دست آوردنی نیستند و یا شاید امکان اینکه آنها را به انحصار خودت داشته باشی نیست. این نوع علاقمندی ها هم به نوبه خودشان شیرین و جذاب هستند و مهم این است که به ما یادآوری میکنند که عشق به معنای خودخواهی و خواستن و داشتن آن برای خود نیست. دوست داشتن و عشق یک احساس است که گاهی نگه داشتنش در ذهن و قلب بسیار دلنشین تر از به انحصار داشتن و رسیدن به آن است.

بنابراین بهتر است به احساست احترام بگذاری. نیازی به فراموش کردن نیست اما لازم است تعریف و معنای این دوست داشتن را در ذهنت تغییر بدهی.

موفق باشی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
می خواستم بدانم که اگر یک فرزند بخواهد با پدرش یک رابطه صمیمانه ایجاد کند چه کاری باید انجام بدهد؟

‫4 نظر ارسال شده در “عاشق یه بازیگر ۵۰ ساله شدم

 1. نوجوان‌ها :

  کاربر عزیز “نسیم”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  زندگی سرشار از اتفاقات از این دست و علاقمندی های اینگونه است
  و مهم تر از آن نگرش تو درباره این اتفاقات است. خیلی خوب گفتی که دوست نداری وقتت را با این کارها تلف کنی و برایت بی معناست. همین نشانه ای عالی است که جای نگرانی را کم میکند. اگر تو فردی بودی که به این نگرش نرسیده بودی آن وقت ممکن بود کلی از همین اتفاق و احساس آسیب ببینی اما وقتی عاقلانه احساست را میشناسی در این صورت جای نگرانی باقی نمیماند چون در ذهنت میتوانی احساست را مدیریت کنی.
  بهتر است برای این منظور هر بار فیلم یا خبری ز او دریافت میکنی دنبال تکرارش نباشی مثلا چند بار یک فیلم از او را نبینی ، وقتی یادش می افتی با خودت مرور کنی که چه چیز این آدم برایت جالب است چون این کار باعث میشود به جای اینکه ذهن و احساست روی او متمرکز شود به ویژگی او توجه کند و همین در ایجاد تعادل در احساس و اندیشه ات تاثیرگذار است.
  در کنار همه اینها یادت باشد همه ما افرادی از جمع دیگران مانند هنرمندان و بزرگان و … داریم که ممکن است بیشتر از بقیه آنها را بپسندیم یا دوستشان داشته باشیم این چیز بعید و عجیبی نیست فقط عاشق شدنشان و عدم کنترل احساسمان است که باید توجه کنیم به روال زندگی مان آسیب نزند.
  برای کنکورت حتما برنامه ریزی کن و اهداف شخصی ات را تعیین کن تا ذهن و برنامه ات در روزهای آینده از کنکور پر شود.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. nojavanha.com :

  کاربر عزیز “حنا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  متوجه علاقمندی ات شدم
  اما متوجه سوالت نشدم. چه چیزی نگرانت میکند و یا از مشاور انتظار داری در چه زمینه ای راهنمایی ات کند؟
  با این همه چیزی که به نظر میرسد میتواند به تو کمک کند این است که چنین علاقمندی هایی غیرطبیعی نیستند و ممکن است افراد زیادی آن را در زندگی خود تجربه کنند اما چیزی که در این راه آسیب رسان است این است که تصور کنیم فردی که بهش علاقمند شدیم آسمانی و عجیب و جادویی هستند در حالی که آنها هم انسانی معمولی و زمینی هستند و باید آنها را همان طور که هستند در نظر بگیریم نه چیزی که در فیلم هایشان می بینیم.
  در عین حال با اینکه لازم است یادآوری کنم که هرگز دست یافتن به آرزوهای این چنینی بعید نیست و دیدن یک هنرپیشه اتفاق دور از دسترسی نیست اما همه اینها زمانی رخ میدهند که در عین تصورات به واقعیتها هم توجه کنیم.
  هنر پیشه ۳۵ ساله یک واقعیت است و تناسب این واقعیت در ارتباطی که میتواند با تو داشته باشد تعیین کننده تصمیم درست برای صرف زمان و انرژی در این مورد است.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

  • نسیم :

   من یه دختر ۱۸ سالم و همیشه هم کسایی ک عاشق سلبربتی ها میشدنو مسخره میکردم ، اما الان از یه بازیگر ک از بابام هم ۴ سال بزرگتره خوشم اومده؛ عاشق قیافش نشدم ، از شخصیت و طرز تفکرش خوشم میاد(ایرانی هم نیس).به علاقم ک فکر میکنم خندم میگیره چون میدونم احمقانس اما ناخوداگاه بهش فکر میکنم و لبخند میزنم . شما چه راهکاری پیشنهاد میکنین? من یه سال دیگدکنکور دارم و وقت این کارا رو ندارم ؛ دلم نمیخواد وقتم برای همچین چیزی تلف بشه. اگ میشه راهنماییم کنین.ممنون

 3. حنا :

  من عاشق یه بازیگر سی و پنج ساله شدم.هر روز و هرشب با فکرش میخوابم و بیدار میشم.
  رسیدن بهش غیر ممکنه.
  شهرستان کجا و برج میلاد .منو اکران مردمی کجا.
  میخوام واسش یه فن پیج بسازم ولی متاسفانه گوشی هم ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *