عاشق یکی از معلمام شدم

پرسش

منم یه سال بیشتره که عاشقه یکی از معلمام شدم البته واقعا عاشقش شدم و حاضرم هر کاری براش بکنم و تو این مدت از همه دوستامو خانوادم زدم. فقط دلم به بودنش خوشه. خیلی دوسش دارم. اوایل دوستیمون خیلی باهام خوب بود همینجوری که دوستان گفتن رفتار میکرد و با هم قرار میذاشتیم پارک و بقیه مکان های عمومی و با ماشینش دور میزدیم و عکس میگرفتیم چند بار رفتم خونش..

اما بعد از مدتی چون من همش دلتنگش بودم و هرشب با گریه میخوابیدم و حتی غذا هم از گلوم پایین نمیرفت و چند بار باهاش درد دل کردم درباره این موضوع اونم نگرانم شد و گفت بیا با هم بریم پیش مشاور که من قبول نکردم اما بدون اینکه به من بگه خودش رفت.

مشاور بهش گفنه بود رابطتو باهاش کم کن و خیلی رسمی باهاش حرف بزن. پارسال هرشب نزدیک سه ساعت تو تلگرام با هم میحرفیدیم اما الان فقط پیام بهش میدم و اونم به زور جواب میده.

از این حالت خسته شدم لطفا کمکم کنید.

یه راه حلی بدید اگه اونم کاری باید بکنه بگید بهش بگم.

قبلا فقط بخاطره دوریو دلتنگیو نگرانی واسش گریه میکردم اما الان چون رفتاراش تغییر کرده باید گریه کنم و اعصابم بهم ریخته که این درد بزرگیه.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

در قدم اول باید تلاش کنی تا احساس او را درک کنی. احساس نگرانی از اینکه مبادا در زندگی تو عامل ناراحتی شده و حس وابستگی تو مانع حرکت و تلاش و موفقیتت شود چیزی نیست که او بتواند از کنار آن به راحتی بگذرد و یا نادیده بگیرد. هرچند این نگرانی و اقدام ایشان و دریافت مشاوره هم نشان دهنده علاقه شان به تو است و باید به این موضوع توجه کنی و خودت را شاد و آرام نگه داری اما نکته مهم همین است تا زمانی که به رفتارهای ناآرام و بی قراری های این چنین خودت خاتمه ندهی مدام همین نگرانی را در معلمت تشدید میکنی و او اطمینان بیشتری پیدا می کند که باید فاصله اش را با تو نگه دارد. بنابراین برای ایشان پیام خاصی ندارم اما تو باید تعادل در رابطه ات را برقرار کنی. ادامه داشتن رابطه با این شکل هم به صلاح تو نیست و هم با منطق معلمی او جور در نمی آید و به همین علت اوضاع بهتر نمیشود مگر اینکه در رفتار و ارتباط با ایشان تغییراتی نشان دهی و ضمن ابراز علاقه اما خود کنترلی و مدیریت هیجانت را تقویت کنی.

موفق باشی

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عجب دنیای شگفت انگیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *