, ,
,

پرسش

عاشق یک نفر شدم و باهام خوب بود و چند وقت بعد باهام سرد شد و فهمیدم با کس دیگه رابطه داره. این روز ها آشفته هستم. چیکار کنم؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

در پاسخ به سوال کلی که نوشتی تنها چیزی که میشود گفت این است که در روزهای آشفتگی و بی قراری بهترین آرامش بخش ها چیزهایی هستند که پیش از این نیز به انجامشان عادت داشتی و در لحظات خوشی و راحتی به آنها مشغول میشدی مانند انجام کارهای روزمره و یا پیگیری کارهای هنری و ورزشی و سرگرمی خاصی که به آنها دلبسته بودی. این قبیل فعالیت ها می توانند کاری کنند که در درونت شرایطی مشابه روزهای آرام و عادی زندگی تکرار شود؛ و به همین دلیل، راه آرام کننده آدم ها بنا به عادتهایشان با هم متفاوت است. اما یک رمز مشترک بین همه وجود دارد. اگر فردی که روزهای آشفتگی را پشت سر می گذارد رفتارهایی از خود نشان دهد که ناکامی و شکست و بیچارگی را تداعی کند در این صورت حتی پس از تمام شدن آن اتفاق که موجب این احساس شده است همچنان آن فرد ناراحتی های روحی و روانی و افسردگی را به همراه داشته و نیز به طور مداوم از نیرو و انرژی برای حرکت کردن و تغییر دادن خود بی بهره است.

بر این اساس، جدای از اتفاقی که برایت رخ داده است که می تواند باعث خوشحالی باشد که در این مرحله متوجه آن شده ای و تا پیش از اینکه دیرتر شود از وقوع اثرات تلخ تر آن بر زندگی خودت جلوگیری کرده ای، اما مهم تر این است که از این تجربه برای بزرگ تر شدن خودت و ساختن زندگی آینده ات استفاده کنی. یعنی از همین امروز دست به کار شو تا به جای کنج عزلت گرفتن و یا زانوی غم به بغل داشتن، به امور روزمره و همیشگی خودت با اشتیاق و انرژی بیشتر مشغول شوی، به انجام کارهایی که دوست داری از هر زمینه اعم از موسیقی و هنر و … بپردازی، ارتباطت را با خداوند قوی تر کنی و حتما نماز شکر بخوانی که شر  یک بلا از سرت دور شده و گرفتار تر از حالا در این رابطه ناکام نماندی.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را در کادر پایین صفحه تایپ نموده و یا از طریق ایمیل [email protected] ارسال بفرمایید.

2 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. نوجوان‌ها 3 سال قبل

  کاربر عزیز ؛محمد؛
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست خوبم
  او برای این تصمیم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد
  اول اینکه مهم است به نظرش احترام بگذاری و اگر میخواهد تنها باشد این فرصت را به او بدهی.
  اما پیش از آن بهتر است با او صحبت کنی و بگویی که با دانستن دلایل این تصمیم راحت تر میتوانی با این موضوع کنار بیایی.
  موفق باشی

  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. محمد 3 سال قبل

  سلام خانم دکتر یک سوال داشتم من پسری هستم شانزده ساله دختری رو دوست داشتم اونم منو خیلی دوست داشت تا دیروز دیروز بهم گفت میخواهم تنها باشم من چه کار کنم میشه راهنماییم کنید مرسی تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید