عاقبت اعتماد به نفس بی‌جا!

عکس‌های شخصی ام را از طریق اینترنت برایش فرستادم تا به او ثابت کنم عاشقش شده‌ام…

1357458368

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:  فرشته دختری است که تا یک سال قبل از نظر ایمان و اخلاق زبانزد همه دوستان و آشنایان بوده است. او می‌گوید همیشه سعی می‌کرده الگوی دیگران باشد اما با اشتباهی کوچک، دردسر بزرگی برای خودش درست کرده است. 
دختر جوان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا افزود: من دچار غرور و خودبینی شدم و به همین خاطر چنین مشکلی برایم به وجود آمد. از شما چه پنهان حدود یک سال قبل ، همکلاسی‌ام گفت پسر جوانی برایش مزاحمت ایجاد میکند و با ارسال پیامک های بسیار زشت و ناروا، اعصابش را به هم ریخته است. دوستم از این بابت خیلی نگران بود چون اگر پدر و برادرانش می‌فهمیدند گرفتار چه مسئله ای شده است مشکل بزرگی برایش به وجود می آمد. 

من با احساس مسئولیت در برابر این مشکل همکلاسی‌ام ، دست به کار شدم  و با پسر مزاحم تماس گرفتم تا با گفتگو و نصیحت او را قانع کنم دست از سر دوستم بردارد. 
با این نیت چند بار به پسر جوان زنگ زدم و او که آدم حقه باز و شیادی است خودش را فردی گناهکار معرفی کرد و گفت با شنیدن حرفهایم از خواب غفلت بیدار شده است و تصمیم دارد از گناه و معصیت دور شود. 

پسر جوان از من خواهش کرد بیشتر نصیحتش کنم و من با خرسندی از این مسئله که توانسته‌ام فردی را تغییر بدهم چند کتاب به او معرفی کردم و رابطه ما در مدت کوتاهی از تماس های تلفنی و ارسال پیامک به ارتباط اینترنتی ختم شد. پسر حیلهگر با زبانی چرب و نرم کم کم مرا وابسته خودش کرد و نمیدانم چگونه اسیر احساسات خودم شدم و عقلم را زیر پا گذاشتم. 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
از کودکی تا رحلت امام خمینی (ره) به روایت تصویر

من برای آن که اثبات کنم عاشق شده ام به خواسته او عمل کردم و عکسهای شخصیام را برایش فرستادم. اما از همان روز به بعد پسر جوان تهدیدم میکند که یا باید به خواستههای شیطانیاش تن بدهم و یا این که عکسهایم را از طریق اینترنت و بلوتوث منتشر خواهد کرد و …. 
مانده بودم چه خاکی بر سرم بریزم و فقط میتوانم بگویم در هیچ شرایط و موقعیتی انسان نباید خودش را از دیگران بهتر و بالاتر ببیند و دچار خودبینی و غرور شود چون تکبر مایه بدبختی است و نکته مهم دیگر این که یک لحظه غفلت از خود، ممکن است مشکلات جدی و مسائل پیچیدهای در زندگی ما به وجود بیاورد. 
اعتراف می کنم اشتباه کرده ام و باید تاوان آن را پس بدهم. 

رییس پلیس فتا خراسان شمالی ضمن بیان این پرونده توصیه‌ها و هشدارهای را به شرح ذیل  عنوان داشت: 
*هیچگاه ارتباطات مجازی خود را به راحتی به ارتباطات فیزیکی بدل نکنید چرا که افراد در فضای مجازی لزوماً چهره واقعی خود را نشان نمیدهند. 
*از اشتراکگذاری تصاویر و فیلم ها و اطلاعات خصوصی خود در فضای مجازی خودداری کنند. 
*از ملاقات با دوستان اینترنتی جدا پرهیز کنند. 
*والدین می‌بایست بر فعالیت فرزندانشان در اینترنت نظارت جدی داشته باشند. 
*در فضای سایبر از اعتماد بیجا به دیگران که ممکن است هویت دیگری غیر از آنکه خود را معرفی کرده اند داشته باشند خودداری کنند. 
*تقویت آموزههای دینی در فرزندان میبایست در خانوادهها توسط والدین مورد توجه قرار گیرد و آموزش عمومی و آگاهی بخشی به جوانان جهت کاهش آسیب و پیامدها در دستور کارخانواده و مسئولان مربوطه قرار گیرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دو فیلم دانش آموز رودانی برگزیده کشوری شدند

منبع: 

 پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا

 

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “عاقبت اعتماد به نفس بی‌جا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *