عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل!

عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل

 بیابان ها بدون شک بسیار زیبا هستند اما داستان هایی که درباره ی آن ها گفته شده، حکایت از خطرناک بودنشان دارد. آفتاب سوزان، شن هایی که به سختی می شود بر آن ها گام برداشت، بی آبی، توهم و سراب و مرگ. بله، بیشتر ما از بیابان چنین تصوری داریم. اما پارک ملی ماراننسز که به یک صحرا می ماند، زیبایی های منحصر به فردی را دارا است و دریاچه های کوچک زلال آن، مناظری حیرت انگیز در این منطقه پدید آورده اند.عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل بسیار دیدنی است.

اینجا نامش بیابان است. اما نه رنگ و رویش به بیابان می ماند و نه آب و هوایش. اینجا یکی از زیباترین بیابان های دنیاست که قدم گذاشتن به خاک سفید و مرطوبش شما و هر گردشگری را شیفته می کند. جایی که روی نقشه با نام “بیابان سفید برزیل” مشخص شده است.

بیابان سفید برزیل را می توان از جهاتی، بهشت بیابان گردان دانست. این صحرا، در شمال شرقی برزیل واقع شده و مساحتی برابر با 1000 کیلومتر مربع دارد. نکته جالب اینجاست که علیرغم بارش باران و وجود آب، هیچ گیاهی در اینجا نمی روید.

در دریاچه های این بیابان، ماهی هایی یافت می شوند که تخم هایشان توسط پرندگان دریایی به اینجا آورده شده است. این بیابان ساکنانی نیز دارد که به ماهیگیری می پردازند و در فصل های گرم و خشک، برای کار کردن در زمین های کشاورزی، به مناطق اطراف صحرا می روند. منظره ی شن های سفید و دریاچه های آبی رنگ، بسیار حیرت انگیز است و به راستی ارزش دیدن را دارد.

Desert_Brazil_Persian-Star.org_02

Desert_Brazil_Persian-Star.org_03

عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل

Desert_Brazil_Persian-Star.org_05

عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عشق سلفی و کارهای خطرناک

 

عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل

Desert_Brazil_Persian-Star.org_09

عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل

عجایـب زیـبای صحـرای سفیـد برزیـل

 

بهترین مقاصد سفر برای مرداد ماه کدام هستند؟

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *