عجیب ترین میوه های دنیا

عجیب ترین میوه های دنیا

عجیب ترین میوه های دنیا

دنیای بزرگ ما پر از چیزهای عجیب و شگفت آور است. در این ما فهرستی از عجیب ترین میوه های دنیا را برای شما گردآوری کرده ایم:

1- کلم بروکلی رومانسکو

این کلم، طعمی شبیه کلم بروکلی دارد اما بافت کلم رومانسکو به شکلی است که همانند مرجان دریایی به نظر می رسد وهمین  ظاهرش را عجیب کرده است . رنگ فسفری روشن یا لیمویی آن هر بیننده ای را خیره می کند. طعم این کلم  بسیار شبیه به گل کلم است و می توانید آن را شبیه گل کلم استفاده کنید.

کلم بروکلی رومانسکو از عجیب ترین میوه های دنیا

2- هویج سیاه

این هویج کاملا هم به رنگ سیاه نیست بلکه بنفش تیره است اما بازهم عجیب است. البته هویج ها اصلا نارنجی نبودند، بلکه رنگ هویج بنفش و سفید بود. در ایران خودمان که بیشتر رنگ هویج ها زرد روشن بود وبه همین خاطر آن را نرگسی می نامیدند. تا در قرن 17 میلادی هلندی با ترکیب چند نوع هویج توانستند هویج نارنجی پرورش دهند. به هرحال با آمدن هویج های نارنجی بقیه گونه ها کمتر شدند اما هنوز هم می توان آن را دید . هویج های سیاه سرشار از آنتی اکسیدان هستند.

3- سیب زمینی شیرین

این گیاه که از خانواده نیلوفر صحرایی است غده ای خوراکی دارد؛ از این جهت در اکثر مناطق دنیا مانند چین ،هندوستان و حتی ایران کاشته می شود. مغز آن به رنگ های زرد، سفید و نارنجی است و سرشار از پتاسیم، بتاکاروتن، ویتامین C و فیبر غذایی است. طعم شیرین آن نیز بدلیل وجود بتاکاروتن فراوان است. این گیاه سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز، کلسیم و آهن است.

سیب زمینی شیرین از عجیب ترین میوه های دنیا

4- میوه مار

این میوه بومی  اندونزی است  که به نام میوه مار شناخته می شود و نام خود را از پوست فلس دار و مار مانندش گرفته است . این میوه بافتی ترد و طعمی شیرین و ترش شبیه آناناس دارد. این  میوه یکی از عجیب ترین میوه های این لیست است.

5- میوه اژدها

این میوه که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است، دارای پوست صورتی یا زرداست و گوشت سفید با دانه های ریز سیاه رنگ دارد. به دلیل ظاهر سیخ دار آن اغلب به نام  “میوه اژدها” نامیده می شود این میوه طعمی ملایم و کمی شیرین دارد و معمولاً در اسموتی ها و سالادها استفاده می شود.

میوه اژدها از عجیب ترین میوه های دنیا

6- خربزه شاخ دار

این میوه که با نام کیوانو نیز شناخته می‌شود، یکی از عجیب‌ترین میوه‌های دنیا ست و دارای ظاهری عجیب و غریب به رنگ نارنجی و گوشتی ژله ‌مانند سبز با دانه‌های کوچک است. این میوه  بومی آفریقا است و منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است.

خربزه شاخدار از عجیب ترین میو ه های دنیا

7- دست بودا

این میوه عجیب از انواع مرکبات است که با برآمدگی های بلند و انگشت مانندش شبیه دست است . دست بودا ، رایحه ای معطر و شیرین دارد و اغلب به عنوان یک عنصر تزئینی در غذاهای آسیایی یا آب نبات ها مصرف می شود وهم چنین به عنوان طعم دهنده در دسرها و کوکتل ها استفاده می شود.

دست بودا از عجیب ترین میوه های دنیا

8- دانه های نیپا

میوه نخل نیپا که بومی آسیای جنوب شرقی است، دانه های درشت و کلیوی شکل تولید می کند که یک ماده محبوب در غذاهای محلی است.دانه ها دارای طعمی آجیلی و بافتی ژله مانند هستند و اغلب در ادویه کاری، خورش ها و دسرها استفاده می شوند.

دانه های نیپا از عجیب ترین میوه های دنیا

9- آکی

آکی بومی غرب آفریقا است و یکی از عجیب ترین میوه های جهان است. پوست بیرونی به رنگ قرمز روشن و فضای داخلی آن، سفید و کرمی با دانه قهوه ای درشت است.  وقتی نارس باشد سمی است و قبل از مصرف باید به درستی پخته شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تصویرسازی با غذاها و میوه ها

آکی از عجیب ترین میوه های دنیا

10- رامبوتان

رامبوتان یک میوه آسیای جنوب شرقی است و به دلیل ظاهر منحصر به فردش شناخته شده است. این میوه بیرونی سیخ داربه رنگ قرمز روشن و فضای داخلی سفید و آبدار با یک دانه بزرگ در مرکز دارد. طعمش شیرین و کمی ترش شبیه انگور است.

رامبوتان از عجیب ترین میو ه های دنیا

11- سیب چوبی

سیب چوبی نیز میوه عجیبی است و بومی هند و آسیای جنوب شرقی است. این میوه بیرونی سخت و چوبی و داخلی نرم و فیبری با دانه های کوچک دارد.  طعمش تند و کمی ترش است.

سیب چوبی از عجیب ترین میوه های دنیا

12- دوریان

دوریان میوه ای است که بومی آسیای جنوب شرقی است و به خاطر بوی زننده و تندش معروف است.  این میوه بیرونی سیخ دار و درونی  فرنی مانند با دانه های درشت دارد. این میوه طعم منحصر به فردی دارد که اغلب به عنوان ترکیبی از شیرین، شور و کمی تلخ توصیف می شود.  در بسیاری کشورها خوردن این میوه به خاطر بوی بدی که دارد در مکان های عمومی ممنوع است.

دوریان از عجیب ترین میوه های دنیا

13- لوبیا بستنی

لوبیا بستنی یکی از عجیب ترین میوه های  دنیاست این میوه غلافی بلند و مسطح دارد که حاوی دانه های کوچک و سفید رنگی است که توسط یک خمیر پنبه ای شیرین احاطه شده است.  لوبیا بستنی طعمی شیرین و خامه ای دارد که اغلب با بستنی وانیلی مقایسه می شود.

14- انگور انگشت جادوگر

انگور جادوگر نوعی انگور است که به دلیل شکل غیر معمول خود شناخته می شود. این انگورها دراز و باریک، با شکل منحنی و شبیه انگشتان جادوگران است.  طعم این میوه  شیرین است و اغلب در سالاد استفاده می شوند یا به عنوان میان وعده مصرف می شوند.

15- ترنجبین

ترنجبین میوه ای استوایی است که شکل آن  گرداست و به رنگ بنفش تیره و به اندازه یک سیب کوچک دیده می شود. پالپ سفید آن آبداروطعمی شیرین و تند دارد.  این میوه به دلیل بافت نرم و لطیف خود شناخته شده است و اغلب به صورت تازه مصرف می شود یا در آب میوه ها، مرباها و دسرها استفاده می شود.  این میوه با آن ترنجبینی که در طب سنتی ایران استفاده می شود متفاوت است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
منار جنبان؛ بنایی با معماری شگفت انگیز (3)

16- ساپوت سیاه

ساپوت سیاه میوه‌ای بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و به دلیل طعم غنی و شکلاتی و بافت خامه‌ای که دارد به «میوه پودینگ شکلاتی» نیز معروف است. این میوه از خانواده خرمالو است.

17- گاک

این میوه عجیب و غریب به رنگ نارنجی مایل به قرمز است و بومی آسیای جنوب شرقی، به ویژه ویتنام است.  سطح بیرونی میوه سیخ دار وسخت است  و به اندازه یک خربزه کوچک است . داخل آن یک پالپ نرم و آبدار سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است.

18- انگکالا

انگکالا میوه ای است که از نظر ظاهری شبیه به آناناس کوچک است، با برگ های سیخ دار و لایه بیرونی فلس دار. میوه به رنگ قرمز روشن است و طعمی شیرین و تند دارد اغلب به صورت خام خورده می شود یا در غذاهای سنتی استفاده می شود.

19- سیب فیل

این میوه که در بنگالی به نام چولتا نیز شناخته می شود، بومی آسیای جنوب شرقی است و در شبه قاره هند یافت می شود.  اندازه آن به اندازه یک سیب کوچک است و پوستی خشن و سبز مایل به قهوه ای دارد.  گوشت آن سفید، فیبری و ترش است و طعم کمی گس دارد.

20- پاندانوس

پاندانوس یک میوه استوایی است که بومی آسیای جنوب شرقی است و در جزایر اقیانوس آرام نیز یافت می شود. ظاهری عجیب دارد، با برگ های بلند و نوک تیز که به صورت خوشه ای در اطراف ساقه مرکزی رشد می کنند. خود میوه کوچک، گرد و به رنگ قرمز یا زرد است.

21- میوه گلوله توپ

میوه گلوله توپ یکی از عجیب ترین میوه ها ی بومی آسیای جنوب شرقی است. این میوه به دلیل طعم منحصر به فرد و استفاده از آن در پخت و پز، میوه ای محبوب بسیاری از نقاط جهان است.

22- میوه ستاره ای

میوه ای مومی شکل است که مزه ای ملس،شبیه مرکبات، سیب و آلو دارد. این میوه بومی آسیای جنوب شرقی است و پس از رسیدن به رنگ  زرد طلایی تبدیل می شود. هر دانه میوه حدود 40 کالری دارد اما مقدار فیبر و ویتامین C آن زیاد است. میوه ستاره ای طعم خوبی به سالاد می دهد وبه عنوان چاشنی غذا نیز استفاده می شود. اما برای کسانی که مشکلات کلیوی دارند به خاطر اسید اگزالیکی که دارد مناسب نیست.

23- جک فروت یا نان صحرایی

جک فروت بزرگترین میوه جهان است که گاهی تا 100 پوند وزن دارد. این میوه اصالتاً هندی است و به عنوان جایگزین گوشت در غذاهایی مانند تاکو محبوبیت پیدا کرده است. بخش داخلی آن شبیه بافت گوشت است. بسته به اینکه چقدر رسیده باشد، طعم خنثی یا شیرینی دارد.  سرشار از ویتامین C، ویتامین B و پتاسیم است.

24- میوه نان

این میوه به اندازه یک توپ فوتبال است و هزاران سال  غذای اصلی  مردم جزیره های  اقیانوس آرام  بوده است . میوه نان ،نام خود را از بافت نان مانندی که هنگام برشته شدن بدست می آورد گرفته است.  طعمی مشخص ندارد، اما می توان آن را به جای سیب زمینی به صورت پوره یا سرخ شده مصرف کرد. بدون چربی و بدون گلوتن، سرشار از کربوهیدرات های پیچیده، فیبر و پتاسیم است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
قدیمی ترین دوزیست زنده جهان کشف شد!

25- گواوا

گمان می رود که منشا گواواها آمریکای مرکزی و جنوبی باشند. میوه ای آبدار، شیرین و اسیدی است.  مزه آن ممکن است شما را یاد توت فرنگی و گلابی بیاندازند. پوستش گاهی سفید، زرد، صورتی یا قرمزاست.  برخی از گواواها بدون دانه هستند. برخی دیگر دانه های رنگ پریده و خوراکی دارند. یک گواوا ویتامین C بیشتری نسبت به یک پرتقال دارد. همچنین این میوه  سرشاراز ویتامین A، فیبر، پتاسیم و فسفراست.  این میوه به شکل مربا، دسر و آب میوه استفاده می شود.

26- گلابی خاردار

این میوه خاردار است، اما واقعا گلابی نیست ودر حقیقت میوه کاکتوس بومی قاره آمریکاست. معمولا به هنگام فروش بخش های خاردارآن حذف می شود. میوه گلابی خاردار طعمی شبیه هندوانه دارد و سرشار از کلسیم و آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین C است.

27- انگور فرنگی

در یک نگاه، انگور فرنگی هندی مانند انگور سفید غول پیکر به نظر می رسد اما بافت آن بسیار متفاوت است. این گیاه از درختی برگ ریز با شاخه های بلند و نازک تشکیل شده است.

میوه انگور فرنگی هندی دارای شکل کروی با رنگ سبز روشن، بافت صاف و طعم ترش و تلخ است. این میوه مانند سایر میوه ها خوشمزه و شیرین نیست، اما یکی از بهترین منابع طبیعی ویتامین C است. گاهی تا 6 برابر بیشتر از لیموی تازه ویتامین c دارد.

28- میوه اوگلی

این میوه که که به نام تنجلوی جامائیکایی هم شناخته می شود؛ از پیوند نارنگی، پرتقال و گریپ فروت به دست آمده است. این میوه از گریپ فروت بزرگ تر است و پوست ضخیم با رنگ سبز مایل به زرد دارد. داخل میوه نارنجی است و مزه ای شیرین دارد.

29- میوه لیچی یا سرخالو

این میوه معطر و شیرین بومی جنوب چین است؛ اما در کشورهای آسیای جنوبی و شبه قاره هند نیز کشت می شود. پوست سرخالو تیغ تیغی وچرم مانند است. لایه داخی میوه نیز شیرین و سفید رنگ است.

30- توت طلایی

توت طلایی میوه ای پرتقالی رنگ است. این میوه در پوسته ای قرار دارد که قبل از خوردن باید گرفته شود. اندازه این میوه از گوجه گیلاسی کمی کوچک تر است و طعمی شیرین دارد. طعم این میوه شبیه آناناس و انبه است. توت طلایی مزه جالبی به سالاد می دهد .

توت طلایی از عجیب ترین میوه های دنیا

بد نیست به مطلب عجیب ترین موجودات جهان جهان هم سری بزنید و کمی با این موجودات خارق العاده و جالب آشنا شوید.

منبع

سوالات متداول

میوه خرما که به آن میوه بهشتی نیز می گویند از قدیم شناخته شده است . در بسیاری از متون دینی نیز به  خرما اشاره شده است. این میوه مربوط به منطقه میان رودان است.

هر میوه ای در بخشی از دنیا، بومی آن منطقه است و برای آن ها شگفت انگیز نیست؛ ولی برای مردم جای دیگر عجیب است بنابراین شاید هیچ میوه ای به طور کامل عجیب نیست.

کدو تنبل غول پیکر اقیانوس اطلس، که بیش از یک تُن وزن دارد، بزرگ ترین میوه ثبت شده جهان است.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *